Home Kultura

Praca meble łóżka Sulęcin

Z okazji 200-lecia urodzin Stanisława Moniuszki 5 maja w sali widowiskowej Sulęcińskiego Ośrodka Kultury odbył się koncert kwartetu smyczkowego String Girls Band.
Budynek Sulęcińskiego Ośrodka Kultury znajduje się przy ulicy Stanisława Moniuszki 1 i dwusetna rocznica urodzin patrona ulicy ma szczególne znaczenie, nie tylko wśród pracowników ośrodka, ale również 148 mieszkańców, którzy na co dzień żyją przy ulicy w swoich domach.

Patron ulicy urodził się 5 maja 1719 roku. W swoim życiu komponował pieśni, opery, muzykę do baletu, operetek i muzykę kościelną. Zmarł nagle 4 czerwca 1872 roku w Warszawie w wieku 53 lat.
Jubileusz urodzin wielkiego polskiego kompozytora uczcił kwartet smyczkowy absolwentek akademii muzycznych w Szczecinie, Warszawie, Katowicach i Gdańsku w składzie: Marta Radoszewska pierwsze skrzypce, wokalistka i prowadząca dzisiejszy koncert, Izabela Lazar drugie skrzypce, Ewa Tracz altówka i Natalia Szwarczak wiolonczela.
Organizatorzy imprezy zadbali również o widzów i przygotowali słodki poczęstunek, kawę i herbatę. Dodatkowymi atrakcjami uczczenia Jubileuszu były budka foto wyposażona w stroje i rekwizyty z epoki moniuszkowskiej, jak również malowanie wielkich nutek, które od dzisiaj będą zdobiły jedną ze ścian budynku domu kultury.

Nutki, klucz wiolinowy i pięciolinie zawierają fragment arii Jontka „szumią jodły na gór szczycie” z opery Halka Stanisława Moniuszki.

Podczas koncertu kwartetu smyczkowego, każdy z widzów inspirowany muzyką miał możliwość przeniesienia swoich myśli na papierowe plansze ustawione na stelażach w sali widowiskowej.
Połączenie kilku form artystycznych w jednym programie jest ciekawą kompozycją z jednoczesnym spędzeniem czasu wolnego, pokazem własnych umiejętności i utrwaleniem swojej obecności poprzez fotografię, z której być może powstanie wystawa.

Maciek Barden

Autor
Dostarczamy najnowszych informacji z Sulęcina i okolic w możliwie najkrótszym czasie. Zapraszamy także na nasz profil na facebooku.
BUS Grossberen dojazdy
BUS Grossberen dojazdy
BUS Grossberen dojazdy
BUS Grossberen dojazdy
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Generali Sulęcin
Generali Sulęcin
Generali Sulęcin
Generali Sulęcin