ESA Trucks
ESA Trucks
ESA Trucks
ESA Trucks
Praca steinpol
Home Aktualności z Sulęcina

Praca Christianapol meble Sulęcin

Gdy z powodu kolejnego lockdownu prawie wszystko jest pozamykane, warto zadbać o swoje zdrowie psychiczne. W tym może pomóc długi spacer po lesie – przez niektórych nazywanym oazą. Jednak teraz tę oazę należałoby oczyścić. Niestety coraz częściej zamiast pięknych sulęcińskich leśnych krajobrazów, spacerujący skupiają swoją uwagę na śmieciach, które tam zalegają.

Dzikie wysypiska śmieci rosną jak grzyby po deszczu
Torby foliowe, butelki, a nawet pralka rozebrana na części – to tylko niektóre odpady, na które można natknąć się w okolicznych lasach. Śmieci porozrzucane są po całym terenie. Miejscami powstały nawet dzikie wysypiska, które zachęcają innych kłusowników do pozostawienia tam produkowanych przez siebie odpadów. Zamiast na sosnach, śpiewających ptakach, czy też szumie drzew, spacerujący skupiają się na tym, aby nie potknąć się o zalegające śmieci.

Nadleśnictwo bezsilne wobec nielegalnych wysypisk
Do sulęcińskiego nadleśnictwa należą tereny o łącznej powierzchni 19581,01 ha, na które składa się aż 12 leśnictw. Nadleśnictwo jednak załamuje ręce na informacje o coraz większej ilości śmieci w sulęcińskich lasach. Tłumaczą się bezsilnością i faktem, że niektóre tereny należą do gminy. Wszyscy teraz zajęci są pandemią, nikt nie ma czasu na sprzątanie lasów. A szkoda, bo w końcu są one naszym bogactwem, o które powinniśmy dbać.

Warto odwiedzić sulęcińskie lasy
Podczas gdy świat nieustannie pędzi – warto czasem zwolnić. Lasy są idealnym miejscem wypoczynkowym. W naszej okolicy powierzchnia lasów wynosi aż 1 765,66 ha, a więc nie brakuje tutaj terenów do spacerowania. Warto więc wybrać się na długi spacer po lesie, który nie tylko dobrze wpływa na kondycje człowieka, ale i także na jego psychikę.

Spacerując, zrób coś dobrego!
Warto połączyć przyjemne spacerowanie z pożytecznym sprzątaniem. W czasie pandemii nie trzeba się nudzić. Spontaniczny, samotny lub rodzinny spacer po lesie jest idealnym zabójcą nudy. Leśne klimaty, dotlenienie się, skutecznie wpływają na pozytywny nastrój. Wychodząc z domu na spacer warto zabrać ze sobą worek na śmieci i w trakcie spacerowania wrzucać do niego napotkane odpady. Następnie po leśnej wędrówce, to co udało się zebrać, zanieść do pobliskiego kosza na śmieci. Każdy wyniesiony worek odpadów z lasu przyczyni się do oczyszczenia sulęcińskich terenów leśnych, które są przecież naszym wspólnym dobrem.

JW

Praca Molex Sulęcin
Praca Molex Sulęcin
Praca Molex Sulęcin
Praca Molex Sulęcin
Spis powszechny 2021
Spis powszechny 2021
Spis powszechny 2021
Spis powszechny 2021
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie