Szkoła języka angielskiego Sulęcin
Szkoła języka angielskiego Sulęcin
Szkoła języka angielskiego Sulęcin
Szkoła języka angielskiego Sulęcin
Home Kultura Archiwum wydarzeń

Praca meble łóżka Sulęcin

Sulęciński Ośrodek Kultury serdecznie zaprasza na rodzinny piknik ekologiczny WYBIERAM NATURĘ, który odbędzie się 24.07.2020 roku, o godzinie 17.00 w Parku Miejskim.

To już drugie tego typu wydarzenie w sulęcińskim parku. „WYBIERAM NATURĘ”, to spotkanie koncentrujące się na znaczeniu ekologii w naszym życiu i wpływie stylu życia na zmiany klimatu. Poprzednia edycja cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem. Podczas pikniku przeprowadzone zostaną tematyczne gry rodzinne, quizy, zabawy i animacje dla dzieci. Wszystkie wymienione aktywności będą mocno związane z zagadnieniami ekologicznymi, prawidłową segregacją odpadów, ochroną zasobów naturalnych itp.

W Parku Miejskim w Sulęcinie poruszonych zostanie wiele kwestii związanych z ekologią:
– Ochrona lasów i zwrócenie uwagi na zagrożenia antropogeniczne – wywołane przez człowieka (np. pożary, zanieczyszczenia przemysłowe, zaśmiecanie lasu).
– Warsztaty malowania bawełnianych toreb będą miały na celu kształtowanie postawy świadomego konsumenta poprzez ograniczenie toreb foliowych w gospodarstwie domowym. Uczestnicy pod okiem instruktora będą mieli możliwość stworzenia unikatowych toreb wielokrotnego użytku
– Akcja „Chronimy pszczoły!” – Polska przyjazna owadom zapylającym. Celem warsztatów jest kształtowanie proekologicznej postawy dzieci i młodzieży, zwiększenie ich wrażliwości na piękno otaczającej nas przyrody oraz uzmysłowienie jak bardzo nasze życie związane jest z pszczołami.

Dodatkowo podczas drugiej edycji pikniku zorganizowana zostanie zbiórka baterii. Każda osoba, która przyniesie minimum 5 zużytych baterii otrzyma ołówek, który rośnie, czyli ekologiczny ołówek, który w miejscu tradycyjnej gumki posiada ochronną kapsułę z nasionami roślin. W momencie, gdy dany ołówek zostanie już wypisany, wystarczy jego resztkę odwrócić, włożyć do ziemi w nasłonecznionym miejscu (w ogrodzie lub w doniczce na parapecie) i regularnie podlewać. Po 2-3 tygodniach możemy cieszyć się świeżymi ziołami.

Projekt realizowany przy wsparciu CZG-12 oraz dodatkowo: Nadleśnictwo Sulęcin, Gospodarstwo Pszczelarskie Dutkowiak, Sulęcińsko Łagowski Park Krajobrazowy, 3 DSH RED 1 ONE IM. CICHOCIEMNYCH HUFIEC SULĘCIN ZHP.

Drodzy, zanim weźmiecie udział w organizowanych przez nas wydarzeniach, prosimy o uważne zapoznanie się z procedurami zapewnienia bezpieczeństwa w okresie pandemii COVID-19, obowiązującymi zarówno w Sulęcińskim Ośrodku Kultury, Bibliotece Publicznej w Sulęcinie, a także na wszystkich imprezach (także plenerowych!) przez nas organizowanych.

Wspomniany zbiór zasad został opracowany w celu zapewnienia jak najwyższych standardów bezpieczeństwa. Jego przestrzeganie jest obowiązkiem każdej osoby biorącej udział w wydarzeniu, a także osoby zaangażowanej w jego organizację.
Dokument znajduje się na stronie internetowej www.soksulecin.pl w zakładce „DOKUMENTY DO POBRANIA”.

BUS Grossberen dojazdy
BUS Grossberen dojazdy
BUS Grossberen dojazdy
BUS Grossberen dojazdy
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Generali Sulęcin
Generali Sulęcin
Generali Sulęcin
Generali Sulęcin