Home Aktualności z Sulęcina

W dniu 2 czerwca 2018 w Domu Kultury w Choszcznie rozegrano Otwarte Mistrzostwa Województwa Zachodniopomorskiego Juniorów w szachach szybkich w kategoriach wiekowych.

Turniej zgłoszono do oceny rankingowej FIDE w szachach szybkich. Grano tempem 10 minut + 5 sekund dla zawodnika ,7 rund dla zawodników do lat 10 i 9 rund dla zawodników 12,15 i 18 lat.

Paweł Musin z SP nr 2 w Sulęcinie zdobył 6,5 pkt.z 7 partii i wygrał rywalizację z 37 zawodnikami zostając Mistrzem Województwa Zachodniopomorskiego do lat 10. Siedmioletni Paweł Karaś z Sulęcina 4 pkt. zdobył 5 miejsce wśród 8-latków. Oliwia Musin (Gimnazjum Sulęcin) zdobyła 6 pkt. z 9 partii i wygrała rywalizację juniorek do lat 15 również zostając Mistrzynią woj. Zachodniopomorskiego.

Rodzeństwo Oliwia i Paweł Musin są wybijającymi szachistami młodego pokolenia, życzymy wszystkim dalszych sukcesów.