Home Promowane

Po rozegraniu dwóch zaległych spotkań przez drużynę PSP Sulęcin znamy medalistów tegorocznej edycji Sulęcińskiej Amatorskiej Ligi Piłki Siatkowej.

Strażacy z komendy powiatowej do meczu z Raptorami przystąpili niezwykle zmobilizowani, lecz jednocześnie odrobinę stremowani. Grająca na luzie drużyna Raptorów, bez problemu uzyskała dwupunktową przewagę, którą powiększyła w połowie seta aż do pięciu punktów (15:10). Kończący dopiero inauguracyjny sezon zawodnicy Raptorów nie byli jednak w stanie utrzymać takiej przewagi. Po wejściu w pole zagrywki Marcina Lorensa przewaga strażaków stopniała do dwóch punktów (16:14), a już po chwili strażacy wyszli na dwupunktowe prowadzenie (17:19), które do końca partii powiększyli jeszcze do 5 punktów by ostatecznie wygrać 25:20.

Druga odsłona to niezaprzeczalna dominacja PSP Sulęcin – drużyna ta zaczęła od prowadzenia 10:4 i 14:5 i mimo że w dalszej części tego seta trwała walka punkt za punkt, to jednak wygrana strażaków nie była ani przez moment zagrożona, a cała partia zakończyła się wynikiem 25:16.

Trzeci set był najciekawszym w całym meczu – Tym razem to Raptory zaczęły od prowadzenia 6:3, by już po chwili remisować 7:7, od tego momentu trwała zażarta walka o każdy punkt. Co prawda drobny wpływ na to mógł mieć fakt, że najlepszy zawodnik strażaków – Marcin Lorens – spędził tego seta przyglądając się grze swojej drużyny z ławki rezerwowych. Walka punkt za punkt trwała do stanu po 21, wtedy dwoma blokami popisali się zawodnicy Raptorów, którzy osiągnęli dwupunktowe prowadzenie. Co prawda strażacy także i tę stratę zniwelowali (24:24), jednak dwie ostatnie akcje padły łupem
Raptorów i to oni wygrali trzeciego seta.

Na czwartego seta Strażacy powrócili w ustawieniu z Marcinem Lorensem i to głównie jego doświadczenie zadecydowało o tym, że strażacy rozpoczęli tą partię od prowadzenia 4:1, którego nie oddali do końca spotkania. Sukcesywnie budowali swoją przewagę, grali spokojniej, uważniej i dokładniej. Raptorom przydarzały się błędy, które uniemożliwiły dogonienie wyniku. Komplet punktów w tym spotkaniu drużyna PSP zapewniła sobie wygrywając ostatecznie czwartą partię do 15 pkt.

PSP Sulęcin – Raptory 3:1 (25:20, 25:16, 24:26, 25:15)

Po wtorkowym spotkaniu znamy już ostatnią drużynę w tabeli – beniaminka ligi – RAPTORY, oraz medalistów tegorocznych rozgrywek: PSP Sulęcin lub Gimnazjum zajmą pierwsze miejsce, na podium znajdzie się także drugi z beniaminków – zespół grający pod szyldem naszego portalu. O ostatecznej klasyfikacji na miejscach 1-5 zadecydują trzy ostatnie mecze jakie pozostały do rozegrania w tym sezonie SALPS.