Praca steinpol
Home Promowane

Praca Christianapol meble Sulęcin

Po rozegraniu dwóch zaległych spotkań przez drużynę PSP Sulęcin znamy medalistów tegorocznej edycji Sulęcińskiej Amatorskiej Ligi Piłki Siatkowej.

Strażacy z komendy powiatowej do meczu z Raptorami przystąpili niezwykle zmobilizowani, lecz jednocześnie odrobinę stremowani. Grająca na luzie drużyna Raptorów, bez problemu uzyskała dwupunktową przewagę, którą powiększyła w połowie seta aż do pięciu punktów (15:10). Kończący dopiero inauguracyjny sezon zawodnicy Raptorów nie byli jednak w stanie utrzymać takiej przewagi. Po wejściu w pole zagrywki Marcina Lorensa przewaga strażaków stopniała do dwóch punktów (16:14), a już po chwili strażacy wyszli na dwupunktowe prowadzenie (17:19), które do końca partii powiększyli jeszcze do 5 punktów by ostatecznie wygrać 25:20.

Druga odsłona to niezaprzeczalna dominacja PSP Sulęcin – drużyna ta zaczęła od prowadzenia 10:4 i 14:5 i mimo że w dalszej części tego seta trwała walka punkt za punkt, to jednak wygrana strażaków nie była ani przez moment zagrożona, a cała partia zakończyła się wynikiem 25:16.

Trzeci set był najciekawszym w całym meczu – Tym razem to Raptory zaczęły od prowadzenia 6:3, by już po chwili remisować 7:7, od tego momentu trwała zażarta walka o każdy punkt. Co prawda drobny wpływ na to mógł mieć fakt, że najlepszy zawodnik strażaków – Marcin Lorens – spędził tego seta przyglądając się grze swojej drużyny z ławki rezerwowych. Walka punkt za punkt trwała do stanu po 21, wtedy dwoma blokami popisali się zawodnicy Raptorów, którzy osiągnęli dwupunktowe prowadzenie. Co prawda strażacy także i tę stratę zniwelowali (24:24), jednak dwie ostatnie akcje padły łupem
Raptorów i to oni wygrali trzeciego seta.

Na czwartego seta Strażacy powrócili w ustawieniu z Marcinem Lorensem i to głównie jego doświadczenie zadecydowało o tym, że strażacy rozpoczęli tą partię od prowadzenia 4:1, którego nie oddali do końca spotkania. Sukcesywnie budowali swoją przewagę, grali spokojniej, uważniej i dokładniej. Raptorom przydarzały się błędy, które uniemożliwiły dogonienie wyniku. Komplet punktów w tym spotkaniu drużyna PSP zapewniła sobie wygrywając ostatecznie czwartą partię do 15 pkt.

PSP Sulęcin – Raptory 3:1 (25:20, 25:16, 24:26, 25:15)

Po wtorkowym spotkaniu znamy już ostatnią drużynę w tabeli – beniaminka ligi – RAPTORY, oraz medalistów tegorocznych rozgrywek: PSP Sulęcin lub Gimnazjum zajmą pierwsze miejsce, na podium znajdzie się także drugi z beniaminków – zespół grający pod szyldem naszego portalu. O ostatecznej klasyfikacji na miejscach 1-5 zadecydują trzy ostatnie mecze jakie pozostały do rozegrania w tym sezonie SALPS.

tabela-salps

Marek Dębowski

Autor
Dostarczamy najnowszych informacji z Sulęcina i okolic w możliwie najkrótszym czasie. Zapraszamy także na nasz profil na facebooku.
Praca
Praca
Praca
Praca
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Gryfstone kamienie kostka brukowa
Gryfstone kamienie kostka brukowa
Gryfstone kamienie kostka brukowa
Gryfstone kamienie kostka brukowa