Home Sport

Po zaskakującym, sobotnim zwycięstwie w Torzymiu (2:1 i obronione dwa rzuty karne) Stal Sulęcin dobrą dyspozycję musiała potwierdzić w spotkaniu z przedostatnią Różą Różanki. Róża co prawda miała na swoim koncie jedynie 13 punktów w 22 meczach, jednak 5 z nich zdobyła w trzech ostatnich kolejkach – wygrywając 3:1 z GKS Bledzew i wysoko remisując (3:3 i 4:4) w dwóch kolejnych spotkaniach.

Spotkanie to nie ułożyło się dobrze dla drużyny gości – już w dziesiątej minucie boisko z powodu kontuzji musiał opuścić pierwszy z zawodników Daniel Tabaka, a na ławce rezerwowych Róży, wśród trzech zawodników były tylko dwie osoby w 100% zdolne do gry w tym meczu.

Mimo doświadczonego składu, który górował nad Stalowcami warunkami fizycznymi Róża Różanki piłkarsko nie była w stanie mocno zagrozić bramce gospodarzy. We wczorajszym spotkaniu bardzo dobrze spisywała się w grze defensywnej linia obrony oraz linia pomocy, która całkowicie zdominowała środek pola. Nieliczne sytuacje pod bramką gospodarzy pewnie wyjaśniał
bramkarz Stali – Dariusz Błażejczyk. Mimo dobrej gry, zawodnicy MKSu do przerwy zaaplikowali graczom WKSu tylko jedną bramkę – Piotr Rosiński dobił do pustej bramki piłkę odbitą przez
bramkarza po strzale Mateusza Siudaka.

W tym spotkaniu szybkość Mateusza po jednej stronie, oraz Bartosza Michałka na lewym skrzydle napędzała ataki gospodarzy. Po przerwie na 2:0 podwyższył właśnie ten pierwszy, gdy po wyprzedzeniu obrońców strzelił technicznie nad bramkarzem. Na 20 minut przed końcem spotkania zawodnicy Różanki zdobyli bramkę kontaktową – w sytuacji „z niczego” obrońca gospodarzy faulował w polu karnym, a Dariusz Błażejczyk nie powtórzył wyczynu z Torzymia i tym razem nie obronił rzutu karnego.

Przez kolejne pięć minut zawodnicy z Różanek próbowali pójść za ciosem, ale gdy już akcje w ataku zaczęły im się groźnie zazębiać – jedną z piłek wybitych w okolicę połowy boiska opanował Mateusz Siudak i po 40-metrowym rajdzie po raz drugi spokojnie umieścił piłkę w siatce.

Gola ustalającego wynik spotkania – w 88 minucie zdobył z rzutu karnego kapitan Stali – Rafał Grzelczak.
MKS Stal Sulęcin – WKS Róża Różanki 4:1 (1:0)