Praca ESA Trucks Sulęcin
Praca ESA Trucks Sulęcin
Praca ESA Trucks Sulęcin
Praca ESA Trucks Sulęcin
Praca ESA TRUCKS Świecko
Home Aktualności z Sulęcina

W 32 kolejce IV ligi Odra Nietków pokonała Stal Sulęcin 4:0. Spotkanie otworzył już w 2 minucie Szymon Szczerba. W 15 minucie padła bramka na 2:0. Do przerwy wynik nie uległ zmianie, ale aż dwóch zawodników z Sulęcina dostało czerwone kartki. W drugiej połowie gospodarze dołożyli 2 bramki. Wynik spotkania ustanowił w 81 minucie Daniel Opala.

Porażka jest bolesna, ponieważ do końca sezonu zostały już tylko 2 kolejki, a sulęcinianie wciąż znajdują się w strefie spadkowej. Meprozet Sstare Kurowo wygrał z Koroną Kożuchów, co oznacza, że z matematycznego punktu widzenia los Stali nie zależy tylko od niej. Oto jak przedstawia się sytuacja w dole tabeli:

  • 14. Meprozet Stare Kurowo 33 punkty
  • 15. Pogoń Skwierzyna 31 punktów (ale rozegrany o 1 mecz mniej, ponieważ spotkanie z Ilanką Rzepin zostało niedokończone z powodu burzy)
  • 16. Stal Sulęcin 29 punktów

Co zatem musi się wydarzyć, aby Stal utrzymała się w IV lidze? Teoretycznie może do tego wystarczyć jedno zwycięstwo, jeśli Pogoń przegra wszystkie swoje pozostałe mecze. A co z Meprozetem? Tutaj może dojść do ekscytującego scenariusza. Jeśli Meprozet przegra swoje kolejne spotkanie, a Stal wygra, to między obiema drużynami będzie 1 punkt różnicy. A w ostatniej kolejce obie drużyny zmierzą się ze sobą. Będzie to więc mecz o utrzymanie w lidze (chociaż może też dojść do tego, że zarówno Meprozet, jak i Stal utrzymają się kosztem Pogoni). Jest to dość prawdopodobny scenariusz, ponieważ następnym przeciwnikiem Meprozetu będzie Lubuszanin Drezdenko – mocna ekipa, zajmująca aktualnie 3 miejsce w tabeli. Natomiast Stal podejmie Koronę Kożuchów, czyli drużynę z 17. miejsca, która przegrała w tym sezonie aż 21 spotkań.

Chociaż do końca sezonu zostały tylko 2 kolejki, to emocji nie zabraknie! Czy Stal Sulęcin zdoła utrzymać się w IV lidze? Pierwszym krokiem jest pokonanie Korony Kożuchów. Mecz Stal Sulęcin – Korona Kożuchów odbędzie się 8 czerwca o 17:00.

Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Kwasy humusowe FLORAHUMUS