Stalowcy w inaguracyjnym spotkaniu sezonu 2017/2018 podtrzymali widowiskową passę z zeszłego sezonu i w Drezdenku rozgromili zespół Radowiaka aż 1:7 stając się pierwszym liderem rozgrywek Klasy Okręgowej i potwierdzając, że wysoka forma strzelecka ze spotkań sparingowych nie była przypadkiem.

Popis strzelecki zawodnicy Stali rozpoczęli już w siódmej minucie spotkania, kiedy strzałem z ostrego kąta bramkarza gospodarzy pokonał Mateusz Siudak wykańczając składną akcję lewym skrzydłem całego zespołu. W piętnastej minucie z rzutu karnego podwyższył kapitan zespołu Rafał Grzelczak, natomiast na 3:0 soczystym strzałem, po akcji prawym skrzydłem podwyższył Jakub Sobczyk.

Jeszcze przed przerwą Stalowcy zdobyli czwartą bramkę – po szybkim kontrataku Stali drugą bramkę dla swojego zespołu zdobył Mateusz Siudak.

W drugiej połowie sulęcinianie do swojego konta dopisali jeszcze trzy trafienia, tracąc tylko jedno. W 61 minucie na listę strzelców wpisał się ponownie Jakub Sobczyk. W 81 minucie rzutu karnego nie wykorzystał Michał Matuszak, który 20 minut wcześniej zameldował się na boisku. Szybką kontrę po rzucie karnym wykorzystali gospodarze, a strzelcem honorowej bramki okazał się Szymon Kołodziej.

Michał Matuszak zrehabilitował się już 2 minuty później, strzelając swojego pierwszego gola w tym sezonie. W 86 minucie spotkania Rafał Grzelczak ustalił jego wynik.

Radowiak Drezdenko – Stal Sulęcin 1:7 (0:4)
Bramki dla naszego zespołu zdobyli:
– Grzelczak 2
– Sobczyk 2
– Siudak M. 2
– Matuszak 1

Skład Stali:
Dariusz Błażejczyk, Norbert Przybysz (75′ – Emil Szablewski), Paweł Bieńko, Rafał Grzelczak, Wojciech Kaliski, Piotr Rosiński (60′ – Michał Matuszak), Damian Siudak, Mateusz Siudak, Michał Sobczak, Jakub Sobczyk (75′ – Bartosz Michałek), Emil Wojnarowicz (75′ – Wojciech Mikulski)

Pozostałe wyniki 1 kolejki:
Łucznik Strzelce Krajeńskie 4-1 Warta Słońsk
Spartak Deszczno 5-2 Polonia Lipki Wielkie
LZS Bobrówko 4-0 Odra Górzyca
Toroma Torzym – Zjednoczeni Przytoczna (Toroma nie przystąpiła do meczu)

16. Radowiak Drezdenko

Na pierwszy mecz na naszym stadionie zapraszamy już 19 sierpnia o godzinie 18:00. Stal Sulęcin będzie podejmować Polonię Słubice.