Praca ESA TRUCKS Świecko
Home Aktualności z Sulęcina

Dnia 07.09.2015 w Sieniawie Lubuskiej odbyła się konferencja poświęcona problematyce pozyskiwania środków z Unii Europejskiej przez środowiska Popegeerowskie.
Organizatorami spotkania byli:
– Pan Waldemar Sługocki – poseł na Sejm RP
– Stowarzyszenie Związek Byłych Pracowników PGR Lubuskiego
– Kopalnia Węgla Brunatnego Sieniawa

Podczas konferencji przedstawiona została polityka Polski w sprawie środków UE, które są skierowane do środowisk wiejskich z ukierunkowaniem na byłych pracowników PGR. Omówiono także możliwości skorzystania ze środków w ramach Lubuskiego Regionalnego Programu Operacyjnego.

W kolejnych punktach przedstawiciel departamentu Rozwoju Obszarów Wiejskich Urzędu Marszałkowskiego zaprezentował możliwości pozyskiwania środków z programu PROW.

Przedstawiciel Kopalni Węgla Brunatnego w Sieniawie przedstawił temat wykorzystywania węgla brunatnego do celów gospodarczych.

Konferencję zakończyło wystąpienie przedstawiciela Związku Byłych Pracowników PGR oraz panel dyskusyjny.

Pomimo, iż problem popegeerowskich osiedli i mieszkających w nich ludzi znany jest w naszym regionie od wielu lat, dopiero teraz dzięki zaangażowaniu Stowarzyszenia został on wyraźny nakreślony.

Mamy nadzieję, iż pomimo dotychczasowych problemów tematyka mieszkańców byłych Państwowych Gospodarstw Rolnych została dostrzeżona przez władze samorządowe i ewentualne wsparcie w dążeniu do poprawy ich sytuacji będzie realizowana.

Wczorajsze spotkanie było pierwszym (i mamy nadzieję, że nie ostatnim) zorganizowanym dla tak szerokiego grona.

Ł.H.
fot. KWB Sieniawa

1 odpowiedź na ten artykuł
Autor
Dostarczamy najnowszych informacji z Sulęcina i okolic w możliwie najkrótszym czasie. Zapraszamy także na nasz profil na facebooku.
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Kwasy humusowe FLORAHUMUS