Praca steinpol
Home Sport Badminton

Praca Christianapol meble Sulęcin

II Miejsce i srebrny medal w „Yonex X Mistrzostwach Polski Amatorów w Badmintonie” trafia do Sulęcina, to nie koniec sukcesów lubuskich sportowców… Magdalena Piechowiak, trenerka Sulęcińskiego Stowarzyszenia Badmintona wywalczyła II miejsce i tym samym srebrny medal na „Yonex X Mistrzostwach Polski Amatorów w Badmintonie”. Nie koniec sukcesów sulęcinianki – wraz z deblową koleżanką Katarzyną Patalas z Lubrzy zajęła III miejsce i brąz w rozgrywkach zespołowych.

Tradycyjnie i w tym roku miały miejsce rozgrywki amatorów badmintona. 13 września br. na hali sportowej Ośrodka Kultury i Sportu w Zielonce spotkali się amatorzy tej dyscypliny sportu. Poziom gry wskazywał niejednokrotnie na to, że typowa „amatorka” jest już dawno za nimi. Wszyscy zawodnicy reprezentowali na korcie bardzo wysoki poziom gry. Walka była zacięta i jednocześnie pełna kultury – wszystko zgodnie z zasadami fair play i pod czujnym okiem sędziów.

Magdalena Piechowiak z Sulęcina, która na co dzień jest trenerem w Sulęcińskim Stowarzyszeniu Badmintona i tym razem pokazała klasę. W swoim debiucie singlowym zdobyła II miejsce i srebrny medal na mistrzostwach. Jej debiut na korcie w Mistrzostwach Polski okazał się jednocześnie sukcesem. Wraz z deblową koleżanką Katarzyną Patalas z naszego województwa dziewczyny zdobyły również III miejsce i brązowe medale w deblu kobiet. W tym miejscu trzeba podkreślić, że do naszego województwa trafiło więcej medali, ale te trzy są wyjątkowe – dziewczyny zadebiutowały i wróciły z srebrem i brązem. Słów gratulacji nie zabrakło od bardziej doświadczonych badmintonistów naszego województwa – Justyny Grzybek i Ireneusza Żurka, którzy nie kryją zadowolenia, że właśnie do nas zawodnicy wrócili z sześcioma medalami.

Podsumowując:
Magdalena Piechowiak – srebro w singlu kobiet i brąz w deblu kobiet,
Justyna Grzybek – srebro w mikście, brąz w singlu kobiet,
Katarzyna Patalas – brąz w deblu kobiet,
Ireneusz Żurek – brąz w singlu mężczyzn 55+.

Wszystkim, którzy trzymali kciuki za sukces lubuskich sportowców serdecznie dziękujemy. Mamy nadzieję, że zarówno Magdalena Piechowiak, jak i Katarzyna Patalas w przyszłym roku podejmą się wyzwania i ponownie staną na korcie w kolejnych Mistrzostwach Polski Amatorów. Gratulujemy.

Sulęcińskie Stowarzyszenie Badmintona
Jacek Ćwiertnia

Autor
Dostarczamy najnowszych informacji z Sulęcina i okolic w możliwie najkrótszym czasie. Zapraszamy także na nasz profil na facebooku.
Praca Molex Sulęcin
Praca Molex Sulęcin
Praca Molex Sulęcin
Praca Molex Sulęcin
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Gryfstone kamienie kostka brukowa
Gryfstone kamienie kostka brukowa
Gryfstone kamienie kostka brukowa
Gryfstone kamienie kostka brukowa