Runda jesienna rozgrywek piłkarskich dobiega do końca, jednak w ten weekend fani sportu znajdą jeszcze coś dla siebie.

I liga siatkówki: STS Olimpia Sulęcin – Norwid Częstochowa, sobota godz 17.00.
Ciężkie zadanie przed Olimpijczykami, mimo widocznej poprawy w grze nasz zespół nadal nie ugrał jeszcze żadnego punktu w I lidze i choć nie jest już ostatni w tabeli, to nadal potrzebuje punktów jak tlenu. Sobotni przeciwnik z 12 punktami zajmuje 7 miejsce w tabeli, a w ostatnim spotkaniu uległ we własnej hali Lechii Tomaszów Mazowiecki 0:3.

Klasa Okręgowa:
MKS Orzeł Międzyrzecz – MKS Stal Sulęcin – sobota, godz 13.00
Po wpadce w derbach z Toromą Torzym MKS Stal Sulęcin wybiera się na mecz, którego gospodarzem będzie Orzeł Międzyrzecz. Pojedynek, z powodu remontu międzyrzeckiej murawy odbędzie się na stadionie w Pszczewie. Stalowców czeka trudna przeprawa, gdyż Orzeł jest jedną z drużyn głośno mówiących o awansie do IV ligi i jednocześnie będącą jednym z faworytów do awansu.

Klasa A:
Orkan Długoszyn – Leśnik Lemierzyce 12 listopada, 14:00
Orkan w dotychczasowych spotkaniach uzbierał tylko 4 punkty, nie wpływa to dobrze na mobilizację zespołu. Jeżeli dodamy, że Orkan w A-klasie rywalizuje z budżetem na poziomie B-klasowym, to godne uznania jest, że podnosi rękawice i gra do końca mimo wyników takich jak ten przed tygodniem w Skwierzynie. Wynik spotkania z Leśnikiem wydaje się w tej sytuacji sprawą drugorzędną, aczkolwiek Orkan będzie chciał pokazać, że cały czas walczy. Przerwa zimowa da zawodnikom Orkana i działaczom chwilę oddechu i czas na opracowanie dobrego scenariusza na wiosnę.

As Pieski – Znicz Trzemeszno Lubuskie 11 listopada, 14:00
Mimo że Znicz Trzemeszno zalicza ostatnio serie wpadek i w lidze zajmuje miejsce drugie od końca, to w meczu z bezpośrednim sąsiadem w tabeli (AS – 13 miejsce) powinien zwyciężyć, jeżeli w spokoju chce przepracować przerwę w rozgrywkach. Wygrana pomogłaby także Orkanowi móc zbliżyć się do drużyn z Piesek na 1 punkt.