Home Sport Badminton

W Świebodzinie 10.11.2018 zawodnicy Sulęcińskiego Klubu Badmintona „Badminton4all” zagrali w turnieju badmintona z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

Turniej liczył 114 zawodników: Babimost, Golice, Nowy Tomyśl, Nowogród Bobrzański, Sulęcin oraz Świebodzin. Młodzi zawodnicy z Sulęcina rozegrali świetne zawody stając kilkakrotnie na podium.
W najmłodszej kategorii klasa 1-2 nie dając nikomu szans wygrała 8 letnia Natalia Banasiak SKBB. W starszej kategorii dziewcząt drugie miejsce wywalczyła Weronika Aleksandrowicz SKBB przegrywając dopiero w finale ze zwyciężczynią turnieju Sandrą Szczerbin z Golic.

W kategorii chłopców klasa 7-8 i 3 gim sulęcińscy badmintoniści zagrali rewelacyjnie: pierwsze miejsce Łukasz Chudziński SKBB piąte miejsce Filip Banasiak SKBB oraz 9 miejsce Alan Sudakowski SKBB. W kategorii klasa 5-6 chłopców mocne piąte miejsce wywalczył Fabian Sudakowski SKBB. Wielka piątka dla Grzegorza Stasiłowicza mimo to, że nie trenuje z nami zagrał rewelacyjnie z uśmiechem na twarzy wywalczył 2 miejsce w kategorii klasa 3-4 chłopców. Po turnieju pojechaliśmy na zasłużoną pizzę.

Gratulacje dla organizatorów Marzeny i Grzegorza Tomaszewskich za kolejny super turniej.

A już za dwa tygodnie podopieczni trenera Roberta Aleksandrowicza zagrają w Indywidualnych Mistrzostwach Polski Młodzików w Badmintonie, które odbędą się w dniach 22-25.11.2018 w Sianowie. Udział w Mistrzostwach wezmą Alan Sudakowski, Łukasz Chudziński , Weronika Aleksandrowicz jest to ogrom pracy, który wykonali zawodnicy oraz trenerzy SKBB przez cały rok. Trzymamy mocno kciuki za młodych zawodników z Sulęcina sam udział to dla nich duży sukces .