Home Promowane

Mimo pauzy drugoligowych siatkarzy Olimpii Sulęcin w zeszły weekend w sportach zespołowych działo się wiele.

Wyśmienicie w starciu z Polonią Lipki Wielkie zaprezentowała się Stal Sulęcin. Do starcia z trzynastą w lidze Polonią żółto-niebiescy przystępowali w roli faworyta i wywiązali się z niej znakomicie. Głownie za sprawą doskonałej skuteczności strzeleckiej Rafała Kotwicy. Ten rutynowany napastnik był bowiem autorem trzech z czterech tego dnia bramek dla Stalowców.
Stal Sulęcin po dwóch bramkach Kotwicy prowadziła w Lipkach Wielkich do przerwy 2:0. Po zmianie stron, w 63 minucie na 3:0 podwyższył Bartek Michałek, a wynik ustalił, kompletując hat-tricka – Kotwica – zdobywając bramkę w 86 minucie z rzutu karnego.
Dzięki temu zwycięstwu Stalowcy, choć tracą 9 punktów do Czarnych Witnica zajmują samodzielnie pozycję wicelidera tabeli.

Klasa Okręgowa
Polonia Lipki Wielkie – Stal Sulęcin 0:4 (0:2)
Bramki: R. Kotwica x3, B. Michałek

W rozgrywkach A-klasy emocjonujące widowisko obejrzeli widzowie w Lubniewicach, gdzie tamtejsza Lubniewiczanka pokonała zespół Znicza Trzemeszno.
Kibice zgromadzeni na lubniewickim stadionie do przerwy zobaczyli trzy bramki – dwukrotnie dla gospodarzy gole zdobył Norbert Przybysz, a dla Znicza bramkę kontaktową – Łukasz Grzelczak.
3 minuty po przerwie stan meczu kolejną bramką wyrównał Grzelczak, a Znicz wyszedł na prowadzenie w 60 minucie dzięki trafieniu Pawła Dziadasa. Niestety już minutę później hat-tricka skompletował Przybysz, a w 65 minucie gospodarze odzyskali prowadzenie po trafieniu Krzysztofa Słońskiego.
Do końca spotkania wynik bramkowy nie uległ już zmianie, choć od 48 minuty gospodarze grali w osłabieniu po czerwonej kartce dla Jakuba Biczyka.

Z dziesięcioma punktami Znicz zajmuje obecnie 10 miejsce w 11to zespołowej A-klasie.

KS Lubniewiczanka – Znicz Trzemeszno 4:3 (2:1).

W siatkówce tylko III liga

W rozgrywkach II ligi siatkówki Olimpia Sulęcin pauzowała – pierwotnie bowiem w ostatni weekend miała grać z OPP Powiat Kołobrzeski. Zespół ten jednak wycofał się tuż przed startem rozgrywek co spowodowało, że w 9cio zespołowej grupie I co kolejkę jedna z drużyn pauzuje.

Mimo przerwy Olimpia pozostała na fotelu lidera – wszystko za sprawą porażki Orła Międzyrzecz po tie-breaku w Wilczynie. Wynik zmieniał się tam jak w kalejdoskopie, jednak ostatecznie to wilczynianie, którzy do zera przegrali w Sulęcinie wyszli z tej bitwy zwycięsko, a tylko jeden punkt zdobyty przez Orła nie wystarczył, aby prześcignął on Olimpię w tabeli mimo większej liczby rozegranych spotkań.

Dobrze prezentują się także Juniorzy Olimpii, którzy oprócz rozgrywek młodzieżowych rywalizują także w III lidze lubuskiej.
W drugim swoim spotkaniu ponownie wygrali 3:0 – tym razem z KS Atak Gorzów Wlkp – w setach odpowiednio do 18, 16 oraz 17. Kolejne spotkanie w III lidze Olimpijczycy rozegrają 10 listopada gdy wybiorą się do Gubina na pojedynek z wiceliderem ligowej tabeli.