Home Sport

Piłka nożna: grali w lidze, grają w Euro, będą grali o Awans.

Trwa bardzo ciekawy weekend w wykonaniu sulęcińskich piłkarzy. Granie rozpoczęli już w piątek, a emocje potrwają do niedzieli.

Seniorzy Stali Sulęcin nie podtrzymali serii. Po sześciu zwycięstwach z rzędu nadszedł czas na remis. W derbach powiatu zremisowali oni w Słońsku z tamtejszą Wartą 2:2, a wszystkie bramki padły do przerwy.
Gospodarzy uradował już w dziesiątej minucie Łukasz Pińczyński, strzelając bramkę po błędzie golkipera Stali Dariusza Błażejczyka. Już dziewięć minut później wyrównał kapitan Stalowców – Rafał Grzelczak, zdobywając bramkę z rzutu karnego.

Stali udało się wyjść na prowadzenie, dzięki bramce strzelonej w 29 minucie przez Emila Wojnarowicza, jednak już trzy minuty później stan meczu wyrównał Bartosz Matkowski z Warty Słońsk. W drugiej połowie wynik nie uległ zmianie i derby powiatu sulęcińskiego zakończyło się podziałem punktów.
MKS
Skład Stali Sulęcin:
Błażejczyk , D. Siudak, Kaliski, Wojnarowicz, Bieńko, Grzelczak, Sobczyk (73′ – Koliński), Michałek (84′ -Matuszak), Sobczak, Chwalik (73′ – Zacharczuk), M. Siudak

Orliki Stali Sulęcin biorą udział w trwającym w Słońsku od piątku do niedzieli dwunastozespołowym MiniEuro. Naszym małym zawodnikom przyszło odgrywać rolę aktualnych Mistrzów Świata – Niemców. Jak na razie nasi zawodnicy znakomicie wywiązują się ze swojej roli – w piątkowych spotkaniach dwa razy wygrali (z UKS Wawrów i MUKS Stilon Gorzów) i raz remisując (TKKF Stilon Gorzów). Dzisiaj kolejne pojedynki: ponownie z MUKS Stilon Gorzów, Łucznikiem Strzelce Krajeńskie i Lubuszaninem Drezdenko.

Natomiast w niedzielę o godzinie 17.00, w cieniu rozstrzygnięć o Mistrzostwo Polski, mecz o podobnym ciężarze gatunkowym: w rozgrywkach Klasy B Orkan Długoszyn na własnym boisku podejmuje Iskrę Głuchowo. Zwycięstwo Orkana, da mu duże szanse na awans gdyż w dwóch ostatnich kolejkach ich przeciwnikiem będą dwa najsłabsze zespoły w całej lidze: Wicher Staw oraz KS Białcz.