W czwartej serii spotkań I ligi kibice Olimpii Sulęcin, którzy przybyli do hali na pojedynek z TSV Sanok liczyli na przełamanie żółto-niebieskich. Niestety nic takiego się nie stało, a po trzysetowym pojedynku komplet punktów odjechał do odległego Sanoka.

Gospodarze do tego pojedynku wyszli bardzo spięci, a sanoczanie zaczęli od mocnego uderzenia – dzięki solidnej grze, po serii błędów sulęcinian prowadzili już 3:11. Na całe szczęście w tym momencie nastąpiło przebudzenie drużyny gospodarzy, która zdołała doprowadzić do remisu 18:18. Gdy wydawało się, że żywiołowy doping sulęcińskich kibiców doprowadzi Olimpijczyków do zwycięstwa w premierowej partii, ponownie to Sanok przejął w końcówce inicjatywę i choć nie wykorzystał dwóch piłek setowych przy stanie 22:24, to jednak ostatecznie doprowadził do zwycięstwa w tej partii.

Podobnie do pierwszejj odsłony rozpoczął się także drugi set – błędy własne Olimpii sprawiły, że TSV zdobyło cztery pierwsze punkty w tym secie. Mimo podjęcia walki także w tej partii, to duża ilość tego co cechowała to spotkanie – błędów własnych Olimpii pozwoliła sanoczanom na spokojną kontrolę drugiego seta. Olimpia nie była w stanie zbliżyć się na bliżej niż dwa punkty do drużyny gości. W końcówce sanoczanie spokojnie powiększali przewagę i pomimo dobrego zrywu Orłowskiego i Kopija to goście objęli prowadzenie 2:0 w setach.

W trzeciej partii do stanu 11:13 gospodarze utrzymywali dystans do zawodników TSV. W tym momencie sanoczanie zdobyli punkt po błędzie serwisowym Olimpii, a ich dwie kolejne akcje także okazały się skuteczne. Olimpijczycy chwilę jeszcze walczyli po czasie wziętym przez trenera Chajca, jednak goście zaczęli mozolnie odbudowywać i tak dużą w tej fazie spotkania przewagę.

Ostatecznie TSV Sanok wygrał ten mecz 3:0 i mógł się cieszyć z pierwszego zwycięstwa i kompletu punktów w tym sezonie. Sulęcinianie natomiast z zerowym dorobkiem i jednym wygranym setem zamykają ligową tabelę. Olimpia obok SMS Spała jest jedyną drużyną bez zwycięstwa i choćby punktu na koncie.

Olimpia Sulęcin – TSV Sanok 0:3 (25:27, 19:25, 19:25)

SKŁADY:
Olimpia Sulęcin: Frankowski, Stefaniak, Zarębski, Romańczuk, Kopij, Orłowski, Gniot, Sas, Ożarski, Trojan, Turek, Sławiak, Dzierżyński, Konieczny.
Trenerzy: Łukasz Chajec i Tomasz Kowalski

TSV Sanok: Durski, Oroń, Cabaj, Łaba, Rusin, Gąsior, Wierzbicki, Kusior, Przystaś, Pałka, Jóźwik, Głód, Lewandowski.
Trener: Krzysztof Frączek

W sobotę Olimpia Sulęcin i Sulęciński Ośrodek Kultury zapraszają na wspólne oglądanie transmisji ze spotkania w Wałbrzychu. O godz 18.30 Olimpia rozegra mecz z Aqua Zdrój Wałbrzych.