Praca steinpol
Home Promowane

Praca Christianapol meble Sulęcin

W rozgrywkach Sulęcińskiej Amatorskiej Ligi Siatkówki doszło do bardzo ważnego pojedynku. Strażacy bardzo szybko ugasili młodzieńczy entuzjazm gimnazjalistów i są na ostatniej prostej do zwycięstwa w lidze w sezonie 2015/2016.

Mecz rozpoczął się od widowiskowej gry gimnazjalistów połączonej z dwiema dość kontrowersyjnymi decyzjami głównego sędziego spotkania. Po trzech minutach gry było już 7:0 dla gimnazjalistów i gdy wydawało się, że przewaga będzie się już tylko powiększać do mozolnego odrabiania strat przystąpiła drużyna strażaków. Wynik 16:11 nie zwiastował może, że zobaczymy jeszcze w tym spotkaniu odwrócenia sytuacji, ale po chwili było już tylko 16:14 i trener Andrzej Staats poprosił o pierwszą przerwę dla swojego zespołu. Przy stanie 21:20 dla Gimnazjum rozgrywający Strażaków zaczął częściej korzystać z umiejętności Marcina Lorensa. Gimnazjaliści przez chwilę byli w stanie się temu przeciwstawić, jednak od stanu 24:24 to zawodnicy PSP Sulęcin zdobyli dwa ostatnie punkty i wygrali do 24.

Podrażnieni takim obrotem pierwszej odsłony gimnazjaliści rozpoczęli drugą partię od prowadzenia 4:1, które dzięki dobrej grze w kontrze zostało zniwelowane tylko do jednego punktu (5:4), by już po chwili to sulęcińska Straż Pożarna wyszła na dwupunktowe prowadzenie (7:9). Czas wzięty przez Andrzeja Staatsa podziałał bardzo mobilizująco na zawodników z Gimnazjum w Sulęcinie, gdyż pierwsze pięć punktów po wznowieniu gry padło ich łupem (12:9). Jednak 4 kolejne akcje skończył Marcin Lorens i na tablicy wyników ponownie prowadzenie objęli strażacy (12:13). Wynik tego seta oscylował wokół remisu aż do stanu 22:22, gdy młodzi zawodnicy gimnazjum wzięli sprawy w swoje ręce i zdobywając trzy punkty z rzędu doprowadzili do wyrównania rywalizacji.

Trzeci set zaczął się od prowadzenia Strażaków – które do stanu 7:9 nie osiągało więcej niż dwóch punktów, jednak w tym momencie dorzucili jeszcze do swojego prowadzania kolejne dwa punkty. W tym momencie także swoje trzy grosze bardzo kontrowersyjnymi i dziwnymi decyzjami dorzucił sędzia. Gimnazjaliści popełnili jeszcze dodatkowo błąd przejścia i na tablicy wyników nadal widniała czteropunktowa przewaga PSP Sulęcin (15:19). W końcówce tego seta Gimnazjaliści nie wytrzymali presji i przegrali tą część spotkania do osiemnastu.

Ostatnia część tego meczu była równie zacięta jak pierwsza, strażacy nie byli w stanie odskoczyć na więcej niż dwa punkty i taki stan trwał ponownie do okolic 20 punktu (17:19). Ponownie jak w poprzedniej części spotkania gimnazjaliści zaczęli popełniać drobne błędy, które były wodą na młyn Strażaków. Starsi zawodnicy wygrali ostatecznie tego seta do 21, a całe spotkanie 3:1. Trzy punkty zdobyte w tym meczu wywindowały ich na samodzielną pozycję lidera z dwoma meczami zaległymi.

Poniedziałkowy mecz Strażaków z Maszoński Logistic na pewno ostatecznie zadecyduje o pozycjach 4 i 5 (Maszoński Logistic i Albatrosy). Strażakom w tym momencie do wygrania ligi pozostało wygranie dwóch setów w którymś z dwóch nadchodzących spotkań. Da im to co najmniej jeden punkt przewagi nad drużyną gimnazjalistów.

Drugie spotkanie PSP Sulęcin – Gimnazjum zostanie rozegrane w poniedziałek 11. kwietnia, a po nim odbędzie się uroczyste zakończenie tegorocznych rozgrywek.

Marek Dębowski

Autor
Dostarczamy najnowszych informacji z Sulęcina i okolic w możliwie najkrótszym czasie. Zapraszamy także na nasz profil na facebooku.
Praca
Praca
Praca
Praca
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Gryfstone kamienie kostka brukowa
Gryfstone kamienie kostka brukowa
Gryfstone kamienie kostka brukowa
Gryfstone kamienie kostka brukowa