Zakończyły się rozgrywki SALPS mężczyzn – w czwartkowym spotkaniu w pięciu setach Gimnazjaliści pokonali zespół Albatrosów i w tabeli zbliżyli się do tej drużyny na zaledwie jeden punkt.

Mecz w sali szkoły podstawowej rozpoczął się od wymiany punkt za punkt trwającej aż do połowy pierwszego seta, kiedy to Marcin Bieńko pojawił się w polu zagrywki i precyzyjnymi i silnymi serwisami mocno przyczynił się do zdobycia ośmiu punktów z rzędu. Przy stanie 24:16 gimnazjaliści zdołali jeszcze odrobić dwa punkty, ale zdobycie trzeciego uniemożliwił im szczelny, podwójny blok Albatrosów.

Gimnazjaliści odbudowali się w dwóch kolejnych setach – po zmianie sposobu zagrywki na piłki szybujące po przekątnej w odbiór Albatrosów wdarło się odrobinę niedokładności, co wystarczyło aby gimnazjaliści spokojnie od początku każdej partii budowali swoją przewagę. W końcówce trzeciego seta, swoje możliwości w polu zagrywki pokazał Jakub Dzierżyński, nękając raz po raz drużynę Albatrosów i zdobywając kilka punktów bezpośrednio zagrywką. Trzecią partię zakończył podwójny blok: Marcin Bieńko został zatrzymany przez Roztkowskiego i Szablewskiego.

Czwarta partia miała niecodzienny przebieg: jeszcze się dobrze nie zaczęła, a już po chwili Albatrosy prowadziły 12:3 – tym razem dużo zamieszania wprowadzała zagrywka Marcina Bieńki. Przy takim prowadzeniu, trener gimnazjalistów – Andrzej Staats zdecydował się na wymianę trójki swoich zawodników. jednak nie zmieniło to obrazu gry, a drugą część seta znacznie starsi zawodnicy Albatrosów wygrali aż 13:2.

Co ciekawe w decydującej partii zobaczyliśmy na boisku całkowicie odmieniony zespół gimnazjalistów. Mocne wejście w tie-breaka zaowocowało prowadzeniem 3:1 i 7:3, czas dla drużyny Albatrosów zaowocował remisem 9:9, a nawet wyjściem na prowadzenie 9:10. W decydującym momencie spotkania większym ograniem wykazali się gimnazjaliści, którzy swoją przewagę zyskiwali przede wszystkim dzięki umiejętnej obronie w polu. Zdołali oni wyjść na prowadzenie 13:11 i 14:12 po ataku Jakuba Witka. Gimnazjaliści co prawda pierwszą piłkę setową stracili zagrywając piłkę w aut, ale decydujący punkt spotkania zdobyli natomiast pięknym atakiem ze środka.

Albatrosy – Gimnazjum 2:3 (25:18, 17:25, 14:25, 25:5, 13:15)
Albatrosy: Cetner, Bieńko, Banasiak, Piechocki, Sobecki, Siudak, Bieńko, Kotowicz
Gimnazjum: Staats, Onyśko, Witek, Zakrzewski, Roztkowski, Dzierżyński, Masłowski, Szablewski, Obrzud, Kochański, Jałocha

Do zakończenia pierwszej rundy rozgrywek pozostały dwie styczniowe kolejki spotkań, oraz jeden pojedynek w lutym (Szczegóły: Terminarz SALPS (link)).