Drugi mecz Sulęcińskiej Amatorskiej Ligi Piłki Siatkowej za nami. Gimnazjaliści podejmowali w nim drużynę Maszoński Logistic i wygrali, choć zwycięstwo nie przyszło im łatwo. Gimnazjum Sulęcin – pod tą nazwą kryje się tak naprawdę zespół Kadetów Olimpii Sulęcin – ubiegłorocznego triumfatora rozgrywek amatorskich. Maszoński Logistic to zeszłoroczny zdobywca trzeciego miejsca tych rozgrywek – i przynajmniej w pierwszym meczu tą drobną różnicę było widać. Mimo że gimnazjaliści trenują trzy razy w tygodniu, a ich przeciwnicy tylko raz i to raczej w niepełnym składzie, to jednak oni rozpoczęli od prowadzenia 2:0 w pierwszym secie. Z czasem jednak, im dłużej trwała ta partia, tym większą przewagę – dzięki większemu zgraniu – zyskiwali gimnazjaliści, a indywidualne błędy zawodników Maszoński Logistic nie pozwalały im nawiązać bezpośredniego kontaktu punktowego. Wynik 25:20 nie wskazywał, że drugi set może mieć inny przebieg.

Jednak drugi set gimnazjaliści zaczęli od sporego zamieszania z ustawieniem, które spowodowało, że sędzia był zmuszony odgwizdać błąd i przyznać punkt zawodnikom Maszoński Logistic. W tej partii to oni zagrali bardzo spokojnie, zwracając przede wszystkim uwagę na własne błędy, natomiast zawodnicy gimnazjum co chwilę gubili się nawet w bardzo klarownych sytuacjach. Końcowy
wynik tej partii to 25:16 dla zawodników w czarnych strojach. Zbyt łatwo wygrany set zgubił zawodników Maszoński Logistic w trzeciej partii. Zamiast grać dalej przede wszystkim uważnie znów mieli problem z dokładnym przyjęciem i czystym wykończeniem własnych akcji, natomiast Gimnazjum Sulęcin dzięki grze na jednego rozgrywającego spokojnie korzystało z różnych opcji w ataku. Dzięki temu wygrali oni tego seta do 21. Najciekawszy przebieg miała ostatnia partia tego spotkania. Gimnazjaliści rozgrywali ją niezwykle spokojnie i mimo kilku własnych błędów prowadzili już 20:15, jednak zryw drużyny Maszoński Logistic spowodował, że po chwili na tablicy widniał remis 21:21 a nawet 23:23. W dwóch ostatnich akcjach lepsi okazali się zawodnicy Gimnazjum, kończąc mecz punktowym blokiem. Dzięki wygranej w czterech setach zdobyli oni trzy punkty i po pierwszym tygodniu zmagań są liderami rozgrywek.

Gimnazjum Sulęcin 3 – 1 Maszoński Logistic (25:20, 16:25, 25:21. 25:23).

A już w poniedziałek swoje pierwsze spotkanie rozegra drużyna Sulecin24.pl, która zmierzy się z zespołem Raptorów. Mecz odbędzie się w hali Gimnazjum kilka minut po godzinie 19.00.