ESA Trucks
ESA Trucks
ESA Trucks
ESA Trucks
Praca steinpol
Home Aktualności z Sulęcina

Praca Christianapol meble Sulęcin

Kapsuła czasu, występy dzieci ze świetlic środowiskowych, rajd i rodzinny bieg harcerski oraz wiele innych atrakcji będzie miało miejsce podczas rozpoczętych już obchodów 777 rocznicy nadania praw miejskich Sulęcinowi. W organizację obchodów zaangażowało się wiele organizacji i placówek z Sulęcina.

Świętowanie rocznicy ze Strażą i Policją
Obchody 777 rocznicy rozpoczął konkurs „W ciągu 7 dni wymyśl i nadaj imię pluszowemu misiowi policyjnemu” ogłoszony na Facebooku. Potrwa jeszcze do 7 marca. Natomiast do września będzie można wziąć udział w wydarzeniach organizowanych przez Komendę Powiatową PSP „7 dziedzin ratownictwa” – od gaszenia pożarów, przez ratownictwo medyczne, po ratownictwo chemiczne i ekologiczne, a także wiele innych.

Sportowe atrakcje na 777 rocznicę
W najbliższych dniach juniorzy i młodzicy będą mogli zmierzyć się w Otwartym Grand Prix Juniorów w Badmintonie organizowanym przez Sulęciński Klub Badmintona. Dla fanów sportów drużynowych 3. Drużyna Starszoharcerska „Red One” im. Cichociemnych zorganizuje w kwietniu rajd harcerski, a Sulęciński Ośrodek Kultury zaprasza na odbywający się niedługo potem Międzynarodowy Turniej Gry w Kapsle. W czerwcu Polski Związek Hodowców Gołębi Pocztowych przygotuje Lot Pucharowy PZHGP.

Kulturalne obchody
Z okazji 777 rocznicy Sulęciński Ośrodek Kultury organizuje w marcu wystawę fotograficzną „Sulęcińskie Kobiety”, a w październiku „Sulęcińscy Mężczyźni”. Wspólnie z Biblioteką Publiczną stworzył też multimedialne pokazy historii Sulęcina, które zwieńczone będą w listopadzie projekcją całego filmu. Środowiskowy Dom Samopomocy w Sulęcinie zorganizuje w kwietniu pamiątkowe zdjęcie podczas akcji „Tworzymy Historię”, a Ośrodek Pomocy Społecznej zaprasza na wydarzenie „Siedem Wizji Sulęcina za 100 lat”, które powstanie dzięki zaangażowaniu dzieci świetlic środowiskowych.

Konkursy, plebiscyty i nie tylko…

Ponadto w atrakcyjne wydarzenia wplątane są konkursy: na piosenkę o Sulęcinie zorganizowany przez SOK i Bibliotekę Publiczną, „Dobre Rady na Odpady” zainicjowany przez Celowy Związek Gmin CZG-12, ale też „7×7 Konkurs Wiedzy Historycznej o Sulęcinie”, którego organizatorem jest Szkoła Podstawowa nr 2. Jednak nie tylko konkursy znajdują się w kalendarzu wydarzeń, bowiem w kwietniu odbędzie się plebiscyt na osobowość Sulęcina, a w październiku I Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza zaprasza na plebiscyt „77 wspaniałych”. Oprócz konkursów przewidziane są również inne akcje: Celowy Związek Gmin zaprasza na kiermasz na rzecz zwierząt, działania ekologiczne i wydarzenia edukacyjne o segregowaniu odpadów.

JP

Praca Molex Sulęcin
Praca Molex Sulęcin
Praca Molex Sulęcin
Praca Molex Sulęcin
Spis powszechny 2021
Spis powszechny 2021
Spis powszechny 2021
Spis powszechny 2021
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie