Praca steinpol
Home Aktualności z Sulęcina

Praca Christianapol meble Sulęcin

Na drogach pojawia się coraz więcej kierujących jednośladami, dlatego też policjanci apelują o zachowanie rozwagi, ostrożności oraz przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. W miniony weekend sulęcińscy policjanci zatrzymali aż pięciu nietrzeźwych rowerzystów.

Pomimo wielokrotnych apeli oraz przeprowadzanych cyklicznych działań na drogach policjanci Komendy Powiatowej Policji w Sulęcinie w dalszym ciągu ujawniają kierujących, w tym tez rowerzystów, którzy lekceważą przepisy ruchu drogowego. Nieostrożność i łamanie podstawowych przepisów to główne przyczyny niebezpiecznych, a czasem nawet tragicznych zdarzeń drogowych.

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego w piątek /18 marca br./ na terenie gminy Słońsk przeprowadzili działania pn.”Trzeźwy kierowca”. Podczas kontroli drogowych policjanci zatrzymali dwóch nietrzeźwych rowerzystów, badanie stanu trzeźwości wykazało u nich 1,4 i 1,8 promila alkoholu w organizmie.

Następnego dnia 19 marca br. również w Słońsku policjanci skontrolowali stan trzeźwości rowerzysty. Jak się okazało mężczyzna pobił niechlubny rekord. W organizmie miał 2,1 promila alkoholu. Z kolei w Boczowie do kontroli drogowej funkcjonariusze ujawnili dwóch nietrzeźwych kierujących jednośladami. Badanie stanu trzeźwości wykazało u mężczyzn 1,2 i 1,7 promila alkoholu w organizmie.

Apelujemy do kierujących jednośladami o rozwagę i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Przypominamy, że za kierowanie rowerem po alkoholu sąd może poza karą grzywny orzec zakaz prowadzenia rowerów na okres od 6 miesięcy do lat 3.

asp. szt. Alina Słonik
fot. KPP Sulęcin

Autor
Dostarczamy najnowszych informacji z Sulęcina i okolic w możliwie najkrótszym czasie. Zapraszamy także na nasz profil na facebooku.
Praca Maszoński Sulęcin
Praca Maszoński Sulęcin
Praca Maszoński Sulęcin
Praca Maszoński Sulęcin
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie