Ostatni weekend wakacji zbliża się wielkimi krokami, a po jego zakończeniu uczniowie powrócą do szkolnych ławek. Sprawdziliśmy, w których szkołach i o której godzinie odbędą się apele inaugurujące nowy rok szkolny we wszystkich gminach naszego powiatu.
Dobra wiadomość dla uczniów: w ciągu całego roku dni wolnych będzie niemal tyle, co dni w szkole – dokładnie 177 dni wolnych w porównaniu do 188 dni nauki. Czyli praktycznie co drugi dzień to okazja do odpoczynku… no, może prawie co drugi!
GMINA SULĘCIN:
Szkoła Podstawowa nr 1 im. Jana Pawła II w Sulęcinie – apel o godzinie 9:00
Szkoła Podstawowa nr 2 im. Polskich Olimpijczyków w Sulęcinie – apel o godzinie 9:00
Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. M. Konopnickiej w Sulęcinie – apel o godzinie 8:00
Szkoła Podstawowa im. Żołnierza Polskiego w Wędrzynie – apel o godzinie: 10:00
Szkoła Podstawowa im. Polskich Strażaków w Trzemesznie Lubuskim – msza święta o godzinie 8:00, apel o godzinie 9:00
I Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Sulęcinie – apel o godzinie 9:00
Zespół Szkół Licealnych i Zawodowych im. Unii Europejskiej w Sulęcinie – apel o godzinie 9:00
31 sierpnia 2025 r. – Msza Święta z okazji Rozpoczęcia Roku Szkolnego – Kościół św. Mikołaja w Sulęcinie – godzina 12:00 – dzieci, godzina 18:00 – młodzież.
7 września 2025 r. – Msza Święta wraz z poświęceniem plecaków – Kościół pw. św. Sebastiana Męczennika w Wędrzynie – godzina 12:00.
GMINA LUBNIEWICE:
Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Lubniewicach – msza święta o godzinie: 8:00, apel o godzinie: 9:00
GMINA TORZYM:
Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Westerplatte w Torzymiu – msza święta: 8:00 apel: 9:00
Szkoła Podstawowa w Boczowie im. Leśników Lubuskich – msza święta o godzinie: 8:15, apel o godzinie: 9:00
Szkoła Podstawowa w Gądkowie Wielkim – msza święta o godzinie: 8:00 apel o godzinie: 9:00
Szkoła Podstawowa w Walewicach – msza święta dla chętnych w Torzymiu o godzinie 8:00, apel o godzinie: 9:00
GMINA KRZESZYCE:
Szkoła Podstawowa im. Wincentego Witosa w Krzeszycach – msza święta o godzinie: 8:00, apel o godzinie: 9:00
Zespół Edukacyjny im. Bohaterów Warszawy w Kołczynie – msza święta o godzinie: 9:00, apel o godzinie: 10:00
GMINA SŁOŃSK:
Zespół Szkół im. Przyjaźni Narodów w Słońsku – msza święta o godzinie: 8:00, apel o godzinie: 9:00