Bank SGB Sulęcin Bank SGB Sulęcin Bank SGB Sulęcin Bank SGB Sulęcin Bank SGB Sulęcin Bank SGB Sulęcin
Home Kultura Koncerty - relacje

Rock and Beer Fest to nowa propozycja koncertowa Sulęcińskiego Ośrodka Kultury. Wydarzenie zostało podzielone na dwa dni, podczas których będzie można wysłuchać koncertów reprezentantów polskiej sceny rockowej – zarówno legend, jak i tak zwanej młodej krwi.

Drugi człon nazwy festiwalu nie jest przypadkowy, gdyż piwosze mieli możliwość spróbowania niemal 90 rodzajów rozmaitych piw, co stanowiło nie lada atrakcję, przez co ogródek piwny zlokalizowany za nowymi trybunami przeżywał prawdziwe oblężenie. Do degustacji dostępne były bowiem piwa lokalne, zagraniczne, nietypowe, a także domowe wyroby. Miły dodatek stanowiła kolekcja kilkuset podkładek pod piwa, która z całą pewnością cieszyła oko każdego amatora tego trunku.

Praca Steinpol Rzepin
Praca Steinpol Rzepin
Praca Steinpol Rzepin
Praca Steinpol Rzepin

Ponadto, zgromadzeni podziwiali wystawę plakatów o tematyce muzycznej, wykonanych różnymi technikami, autorstwa Wiesława Tomaszewskiego – artysty pochodzącego z Trzcianki.

Imprezę zainaugurował pan Maciej Barden, który ku uciesze gospodarzy wydarzenia – Jacka Filipka oraz Jerzego Hippmanna – zaprezentował wiersz, przygotowany przez niego właśnie na tę okazję. Po gromkich brawach i serdecznych uśmiechach przyszedł czas na koncerty. Pierwszym zespołem, którego muzyka rozbrzmiała w piątkowy wieczór na sali widowiskowo-konferencyjnej SOK był Over The Under, reprezentujący kujawsko-pomorską scenę rockową.

Kolejne, energetyczne występy zagwarantowały zespoły Steel Drunk, Black Like Sugar oraz lokalny skład 5 Rano, z Łukaszem Łyczkowskim na czele. Muzycy zapewnili publice solidną dawkę dźwięków, która przełożyła się na prawdziwą rockową ucztę, zadowalając zgromadzonych słuchaczy, których w – w wielu przypadkach – dzieliły pokolenia.

A już dzisiejszego wieczora na scenie Sulęcińskiego Ośrodka Kultury zagrają: Kobranocka, Sztywny Pal Azji oraz Róże Europy. Zapraszamy!

Maciej Zacharczuk
fot. M. Dębowski

Praca Maszoński Logistic
Praca Maszoński Logistic
Praca Maszoński Logistic
Praca Maszoński Logistic
Autor

Dostarczamy najnowszych informacji z Sulęcina i okolic w możliwie najkrótszym czasie. Zapraszamy także na nasz profil na facebooku.

Reklama Sulęcin