Praca ESA TRUCKS Świecko
Home Sport PAP Bosko

Jakiś czas temu na łamach naszego portalu pisaliśmy o odwiedzinach Pawła Wojtali na treningu Akademii Piłkarskiej BOSKO. Tym razem w przedświątecznym tygodniu młodzi adepci Akademii mieli okazję, aby spotkać się z piłkarzem Dynama Kijów, siedmiokrotnym reprezentantem Polski – Tomaszem Kędziorą.

W rozgrywkach Premierligi ukraińskiej Dynamo – na cztery kolejki przed jej końcem zajmuje drugie miejsce. Ten najbardziej utytułowany klub z powodzeniem gra także w Lidze Europy, gdzie pomimo ostatniej porażki ma już zapewniony awans do dalszej fazy rozgrywek.

Tomasz Kędziora na Ukrainę przeniósł się z Lecha Poznań. Ten pochodzący z Sulechowa 28-letni obrońca jest wychowankiem UKP Zielona Góra, z którym zdobył w lipcu 2010 roku brązowy medal Mistrzostw Polski w kategorii Juniorów Młodszych.

Spotkanie z siedmiokrotnym rozpoczęło się od wspólnego treningu, którego tematem przewodnim była oczywiście gra w obronie. Nie mogło zabraknąć także wspólnej gry. Po treningu nadeszła druga część spotkania – tym razem w świetlicy Szkoły Podstawowej nr 2 Tomasz Kędziora odpowiadał na nie zawsze łatwe pytania dzieci.

Przez ponad godzinę dzieci dowiedziały się m.in. jak obrońca ukraińskiego klubu czuł się w momencie gdy Adam Nawałka nie powołał go na Mundial w Rosji, czy też co czuł, gdy przyszło mu debiutować w pierwszej Reprezentacji Polski. Okazało się, że taka sytuacja, jak brak powołania na ważny turniej jest z jednej strony mocnym ciosem, z którym należy się zmierzyć, ale jest to też z drugiej strony pozytywny impuls do dalszego rozwoju kariery. Na każde pytanie dzieci Tomasz Kędziora skrupulatnie odpowiadał, a po wszystkim nadszedł czas na wspólne zdjęcia oraz autografy. Każde z dzieci dostało także drobną pamiątkę związaną ze spotkaniem.

Dzięki temu spotkaniu młodzi piłkarze mieli szanse uświadomić sobie, że każdy zawodnik w swojej karierze i rozwoju trafi na trudne momenty, ale należy się z nimi zmierzyć i wyjść im naprzeciw, aby zawsze iść po swoje.

Jak skomentował trener Eliasz Kowalew – organizator tego spotkania – „My, jako Akademia BOSKO bardzo dziękujemy Tomkowi, że znalazł czas dla nas, mimo że ma go bardzo mało w ciągu roku. Mamy nadzieję, że dzieciom da ono olbrzymią motywację do dalszej pracy, co pozwoli im na osiągnięcia takie, jakie ma nasz dzisiejszy gość.”

W środowym spotkaniu uczestniczyło ponad 50 dzieci oraz 30 rodziców.

Marek Dębowski
Fot. PAP Bosko Sulęcin

Autor
Dostarczamy najnowszych informacji z Sulęcina i okolic w możliwie najkrótszym czasie. Zapraszamy także na nasz profil na facebooku.
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Kwasy humusowe FLORAHUMUS