Bank SGB Sulęcin Bank SGB Sulęcin Bank SGB Sulęcin Bank SGB Sulęcin Bank SGB Sulęcin Bank SGB Sulęcin
Home Aktualności z Sulęcina

Druga odsłona pokazu „Kobiety o kobietach” licznie zgromadziła nie tylko niewiasty, lecz także przedstawicieli płci przeciwnej, tworząc w ten sposób pokaźne grono osób, które w piątkowe popołudnie wypełniło Salę Wystawową SOK. Zgromadzeni z zainteresowaniem podziwiali ekspozycję prac wybitnie uzdolnionych kobiet, na którą złożyło się wiele obrazów i fotografii.

W ramach wystawy zaprezentowano dzieła stworzone przez – w znacznej większości – lokalne artystki, które w swojej twórczości odnoszą się do problematyki związanej z szeroko rozumianą kobiecością. Wspólnym mianownikiem obrazów i zdjęć był, rzecz jasna, motyw kobiety, w ramach którego autorki starały się ukazać w swoich pracach ich życie, ukryte piękno czy niecodzienne marzenia drzemiące w każdej z nich.

Praca Steinpol Rzepin
Praca Steinpol Rzepin
Praca Steinpol Rzepin
Praca Steinpol Rzepin

Całość uświetnił kącik poezji, podczas którego – przy akompaniamencie nastrojowej muzyki granej na żywo – zgromadzeni raczyli się pięknem słowa. Dodatkowym urozmaiceniem okazała się obecność dwóch artystek, z którymi można było podzielić się odczuciami wywołanymi przez ich twórczość.

Organizatorzy – Sulęciński Ośrodek Kultury oraz Biblioteka Publiczna w Sulęcinie – zdecydowali się na kontynuowanie tego przedsięwzięcia ze względu na niewątpliwy sukces zeszłorocznej edycji. Mając na uwadze równie duże zainteresowanie w tym roku, wystawa „Kobiety o kobietach” może okazać się stałym punktem wydarzeń kulturalnych organizowanych w naszym mieście.

Maciej Zacharczuk

Praca Maszoński Logistic
Praca Maszoński Logistic
Praca Maszoński Logistic
Praca Maszoński Logistic
Autor

Dostarczamy najnowszych informacji z Sulęcina i okolic w możliwie najkrótszym czasie. Zapraszamy także na nasz profil na facebooku.

Reklama Sulęcin