Bank SGB Sulęcin Bank SGB Sulęcin Bank SGB Sulęcin Bank SGB Sulęcin Bank SGB Sulęcin Bank SGB Sulęcin
Home Aktualności z Sulęcina

Tegoroczne obchody Dnia Sybiraka, przypadającego w 78. rocznicę agresji sowieckiej na Polskę, wyjątkowo zorganizowane dzień później, zgromadziły na Cmentarzu Komunalnym w Sulęcinie reprezentantów władz samorządowych, służb mundurowych czy przedstawicieli organizacji kombatanckich, chcących uczcić pamięć osób zamordowanych, zamęczonych i zagłodzonych na Wschodzie.

W towarzystwie pocztów sztandarowych, delegacji zakładów i placówek oświaty pracy, a także dzieci i młodzieży z lokalnych placówek oświatowych, pod Pomnikiem Pamięci Sybiraków, głos zabrali – między innymi – Prezes Zarządu Związku Sybiraków Koło w Sulęcinie, Mieczysław Wirszyc, wiceburmistrz Sulęcina – Iwona Walczak oraz Tomasz Prozorowicz – wicestarosta sulęciński. W przemówieniach nie zabrakło podkreślania, z jak istotną rocznicą mamy do czynienia, a podniosłą atmosferę tego patriotycznego wydarzenia dopełnił program artystyczny przygotowany i wykonany przez nauczycieli oraz uczniów ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Sulęcinie.

Praca Steinpol Rzepin
Praca Steinpol Rzepin
Praca Steinpol Rzepin
Praca Steinpol Rzepin

Na zwieńczenie uroczystości, zaproszeni goście – zarówno oficjele, jak i pozostałe delegacje służb mundurowych czy organizacji kombatanckich – dokonali symbolicznego złożenia wieńców pod wspomnianym pomnikiem, aby kultywować tradycję Dnia Sybiraka i sprawić, żeby pamięć o tragicznej w skutkach agresji ZSRR na Polskę – szczególnie w przypadku młodszych pokoleń – nigdy nie popadła w zapomnienie.

Maciej Zacharczuk

Napisz komentarz

Praca Maszoński Logistic
Praca Maszoński Logistic
Praca Maszoński Logistic
Praca Maszoński Logistic
Reklama Sulęcin