Praca meble łóżka Sulęcin
Praca meble łóżka Sulęcin
Praca meble łóżka Sulęcin
Praca meble łóżka Sulęcin
Bank SGB Sulęcin Bank SGB Sulęcin Bank SGB Sulęcin Bank SGB Sulęcin Bank SGB Sulęcin Bank SGB Sulęcin
Home Aktualności z Sulęcina

Praca meble łóżka Sulęcin
Praca meble łóżka Sulęcin
Praca meble łóżka Sulęcin
Praca meble łóżka Sulęcin

Na dni 7-9 lipca przypada pierwsza edycja Festiwalu Michaliny Wisłockiej, odbywającego się w malowniczych Lubniewicach położonych nieopodal Sulęcina. Podczas tego weekendu do dyspozycji uczestników będzie cały szereg atrakcji ściśle związanych z rozsławioną ostatnimi czasy „Sztuką kochania” – rewolucyjną książką, która w ostatnim czasie ożyła na nowo, między innymi, za pomocą pełnometrażowego filmu opisującego historię jej legendarnej autorki. Obraz ten spotkał się z dużym sukcesem komercyjnym – przyciągnięciem przeszło dwóch milionów widzów do kin w całym kraju – czego konsekwencją jest powołanie do życia opisywanego wydarzenia.

Piątek, czyli pierwszy dzień festiwalu mającego miejsce w miejscowości, z którą związana była Wisłocka, upłynął pod znakiem debat, spotkań autorskich oraz atrakcji muzycznych, które – z całą pewnością – usatysfakcjonowały potrzeby kulturalne uczestników.

Kosta brukowa Sulęcin
Kosta brukowa Sulęcin
Kosta brukowa Sulęcin
Kosta brukowa Sulęcin

W myśl hasła „Nauka – Zdrowie – Kultura” program imprezy oferował udział w Strefie Zdrowia, mieszczącej się na lubniewickim rynku. Właśnie tam szereg specjalistów w swoich przemówieniach poruszał tematy oscylujące wokół szeroko rozumianej cielesności, edukacji seksualnej, czy kontaktów uczuciowych i fizycznych osób z niepełnosprawnością intelektualną. Istotnym elementem festiwalu okazała się również debata poświęcona zdrowiu seksualnym kobiet, w ramach której prof. Maria Beisert, dr Alicja Długołęcka czy prof. Beata Pastwa-Wojciechowska toczyły zacięty dyskurs, mający na celu uświadomienie i poszerzenie wiedzy zgromadzonych słuchaczy w poruszanej, dość delikatnej, dziedzinie.

Nie zabrakło także spotkań autorskich, których prowadzeniem zajął się aktor i zapalony wędkarz Olin Gutowski. Uczestnicy imprezy mieli bowiem niepowtarzalną okazję wysłuchania anegdot, a także innych ciekawych historii z ust dziennikarki, pisarki i, przede wszystkim, autorki wydanej niedawno biografii Michaliny Wisłockiej – Violetty Ozminkowskiej czy satyryka i piosenkarza – Krzysztofa Daukszewicza, który – dodatkowo – zaprezentował swój niepowtarzalny i błyskotliwy recital.

W międzyczasie, na uczestników imprezy czekały specjalne figurki w kształcie serca koloru niebieskiego, które złożyły się na Szlak Michaliny Wisłockiej, czyli 7 punktów na terenie Lubniewic przedstawiające miejsca, z którymi ta znana postać była związana. Ponadto, organizatorzy zadbali również o wyżywienie – w okolicach plaży znajdowały się bowiem food trucki, serwujące posiłki pierwszej klasy. Co więcej, na najmłodszych czekały nieoczywiste atrakcje takie jak ulepienie własnej i niepowtarzalnej pamiątki na kole garncarskim.

Finalnym punktem programu był natomiast koncert Ani Dąbrowskiej. Ta znana wokalistka, kompozytorka i autorka tekstów, promowała swój najnowszy album studyjny zatytułowany „Dla naiwnych marzycieli”, a jej hipnotyzujący występ stanowił idealne zwieńczenie tegoż wydarzenia.

Ponadto, mieszkańców Sulęcina i okolic serdecznie zapraszamy na udział w pozostałych dwóch dniach Festiwalu Michaliny Wisłockiej. Już dzisiaj w programie, choćby, X Ogólnopolska Debata o Zdrowiu Seksualnym, spotkania z seksuologiem – dr Andrzejem Depko oraz pisarzem – dr hab. Januszem Leonem Wiśniewiskim, czy pokaz entuzjastycznie przyjętego filmu biograficznego „Sztuka kochania”, który poprzedzi spotkanie z jego twórcami – w tym, z odtwórczynią głównej roli, Magdaleną Boczarską.

Z kolei, ostatni dzień imprezy, przypadający na niedzielę, obfitować będzie w, przykładowo, debatę dotyczącą wspomnianej „Sztuki kochania”, plenerową wystawę sztuki „Lubniewice zatrzymane w obrazie”, pokaz ratownictwa PSP Sulęcin, czy swoisty gwóźdź programu – koncert Marii Sadowskiej.

Maciej Zacharczuk

1 odpowiedź na ten artykuł
  1. Przy stole prezydialnym powinno znaleść się także miejsce dla jakieś lokalnej sławy pośród renomowanych uwodzicieli.Rozjaśnił by zagadnienie. Troche to wygląda jak Międzynarodowy Kongres Kobiet.

Praca Maszoński Logistic
Praca Maszoński Logistic
Praca Maszoński Logistic
Praca Maszoński Logistic
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Auto komis Koryta 22
Auto komis Koryta 22
Auto komis Koryta 22
Auto komis Koryta 22
Skup złomu Sulęcin
Skup złomu Sulęcin
Skup złomu Sulęcin
Skup złomu Sulęcin
Intermarche Sulęcin
Intermarche Sulęcin
Intermarche Sulęcin
Intermarche Sulęcin

Opcje ustawień prywatności

Google Analytics

Korzystamy z usługi Google Analytics i Google AdSense, usługa Google Analytics służy do tworzenia statystyki stron internetowych świadczonej przez Google, dzięki której pliki cookie zostają zamieszczone na Państwa urządzeniu. Informacja wytworzona przez plik cookie, dotycząca korzystania przez Państwa z Serwisu będzie przekazana i przechowywana przez Google. Google będzie wykorzystywał te informacje w celu oceny korzystania przez Państwa z Serwisu, zestawiania raportów z działalności prowadzonej na witrynie dla operatorów witryny oraz świadczenia innych usług dotyczących działalności na witrynie i korzystania z internetu.

_utma, _utmb, _utmc, _utmt, _utmz, _ga

Close your account?

Your account will be closed and all data will be permanently deleted and cannot be recovered. Are you sure?