SWWS
SWWS
SWWS
SWWS
Praca steinpol
Home Kultura Koncerty - relacje

Praca Christianapol meble Sulęcin

Punky Reagge 2018 – Prawda, Muzyka, Szacunek

14. kwietnia bieżącego roku w Sulęcinie odbył się koncert z mottem „Muzyka powinna łączyć, a nie dzielić”. Idea tej trasy koncertowej polega na zamazaniu sztucznie wykreowanych różnic pomiędzy artystami i ukazaniu pozytywne relacje muzyków z publiką. W Sulęcinie zagrały cztery zespoły – trzy główne oraz jeden supportu jako support. Na „bulkowej” scenie przywitaliśmy: Kufajkę Rencisty, The Analogs, Farben Lehre oraz Gutka.

Pierwszy zespół, znany jest szczególnie starszym słuchaczom, gra punkrock i pochodzi z Sulęcina. Doświadczeni muzycy grają już od 25 lat. To właśnie oni otworzyli Punky Reagge Live, zostając ciepło przyjęci przez publikę. Widownia wspaniale się bawiła. Kolejno wystąpił zespół – The Analogs – szczecińska formacja punkrockowa. Prekursorzy street punka w Polsce propagujący antyfaszyzm, którzy zyskali popularność dzięki unikatowym tekstom. Wystąpili w składzie: Kamil „Prosiak” Rosiak -Wokal, gitara; Paweł „Piguła” Czekała – gitara; Przemysław „Benon” Kaczmarek – bass; Szymon „Kanister” Jędrol – perkusja. Sobotniej nocy mogliśmy usłyszeć najbardziej znane utwory grupy. Zespół wprowadził buntowniczy klimat, zaś publika się ostro bawiła.

Następnie przyszedł czas na Farben Lehre. Zespół koncertuje w Polsce jak i za granicą, a na swoim koncie mają występy przy znaczących zespołach takich jak: Die Toten Hosen oraz New Model Army. Kapela z Płocka była pomysłodawcą trasy koncertowej. Ich domeną są żywiołowe koncerty, grane „na maksa”. Ostra muzyka, szczere słowa i duchowe porozumienie się z drugim człowiekiem nie są im obce, co ukazali nam tego wieczoru. Muzycy zagrali w składzie: Wojciech Wojda – wokal, teksty; Konrad Wojda – gitara, wokal; Filip Grodzicki – gitara basowa; Gerard Klawe – perkusja. Cały występ przepełniony był znakami ku akceptacji innych ludzi i antyfaszyzmowi, a także niezgodą z homofobią. Wokaliści często podchodzili do widowi pod barierki i pozwalali, aby publika uczestniczyła razem z nimi w tym występie. W przerwach pomiędzy piosenkami Wojciech Wojda wygłosił kilka krótkich przemówień, w których dzielił się swoim światopoglądem oraz tłumaczył ideę koncertów. Usłyszeliśmy najbardziej znane piosenki zespołu, między innymi: „Spodnie z GS-u”, „Anioły i Demony”, „Helikoptery”, a także „Matura”.

Całe zdarzenie zakończył występ Gutka wraz z zespołem. Polski wokalista Piotr Gutkowski jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych muzyków w kraju. Znany jest przede wszystkim z formacji Indios Bravos. Wokalista tworzy w gatunkach Reggae oraz Punkrock. Od wielu lat występuje na scenach klubowych jak i festiwalowych. Na tym koncercie z wyjątkiem nowych kawałków solowego projektu wokalisty mogliśmy usłyszeć niektóre z utworów Indios Bravos, co było małą niespodzianką dla fanów ze strony muzyka. Został on ciepło przyjęty przez publikę i wprowadził nieco spokojniejszy klimat. Ze spokojem można stwierdzić, że warto było czekać na solowy występ artysty.

Punky Reagge Live odbyło się po raz pierwszy w Sulęcinie. Nie wątpliwie była to noc pełna wrażeń i emocji. Tego wieczoru można było nie tylko posłuchać dobrej muzyki ze wspaniałym przesłaniem, ale również obejrzeć wystawę obrazów Aliszji Krysztofiak, która wykonuje obrazy w tematyce reggae oraz punk. Na wystawie można było dokonać zakupu toreb, kubków, koszulek oraz obrazów Aliszji, a także porozmawiać z artystką. Z pewnością ta noc pozostanie niezapomniana dla każdego uczestnika koncertów tak wyjątkowych i uzdolnionych muzyków.

Klaudia Koczara

Autor
Dostarczamy najnowszych informacji z Sulęcina i okolic w możliwie najkrótszym czasie. Zapraszamy także na nasz profil na facebooku.
Praca Molex Sulęcin
Praca Molex Sulęcin
Praca Molex Sulęcin
Praca Molex Sulęcin
Spis powszechny 2021
Spis powszechny 2021
Spis powszechny 2021
Spis powszechny 2021
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Gryfstone kamienie kostka brukowa
Gryfstone kamienie kostka brukowa
Gryfstone kamienie kostka brukowa
Gryfstone kamienie kostka brukowa