Praca Steinpol
Bank SGB Sulęcin Bank SGB Sulęcin Bank SGB Sulęcin Bank SGB Sulęcin
Home Sport Olimpia Sulęcin

Praca meble łóżka Sulęcin

Niezwykłe siatkarskie święto mieli okazje przeżyć kibice Krzeszyckiego Żaka – w pierwszej rundzie przedwstępnej rozgrywek Pucharu Polski wśród ośmiu zgłoszonych drużyn, mających chrapkę na rywalizację z drużynami z Plusligi oraz I ligi znalazły się dwie z naszego powiatu: spadkowicz z I ligi – Olimpia Sulęcin, oraz trzecioligowy UKS Żak Krzeszyce. Dzięki przyporządkowaniu rywali pod względem geograficznym obie te drużyny miały okazję zmierzyć się w meczu o stawkę.

Trzeba przyznać, że Krzeszyce przygotowały się do tego spotkania bardzo okazale. W co prawda ciemnej i kameralnej sali Zespołu Szkół zjawił się komplet kibiców, a mecz swoją oprawą przypominał te pierwszoligowe. W holu przygotowano nawet prezentację medali zawodnika i trenera Żaka Krzeszyce – Pawła Maciejewicza, a dodatkowo zaprezentowano także medal Mistrzów Świata. Jeżeli chodzi zaś o sportową stronę wydarzenia, to trener Łukasz Chajec zdecydował się na roszady w szóstce względem premierowego spotkania w II lidze, natomiast gospodarze – najwyraźniej spięci rangą spotkania nie byli w stanie wykorzystać takiej szansy. Spowodowało to dwa, dość szybkie zwycięstwa w dwóch pierwszych setach dla Olimpijczyków – odpowiednio do 15 i 13.

EWE energia gaz

Organizatorzy spotkania, jakby przeczuwając, że mecz ten może się skończyć nim się na dobre rozpocznie w przerwie pomiędzy drugim i trzecim setem zdecydowali się na wręczenie wyróżnień i podziękowań dla osób i instytucji wspierających krzeszycką siatkówkę, a jednym z wyróżnionych był… klub STS Olimpia Sulęcin. Długa przerwa między tymi partiami, oraz zmiana praktycznie całej linii przyjęcia na juniorów Olimpii Sulęcin spowodowała, że to gospodarze lepiej weszli w trzecią odsłonę spotkania i szybko osiągnęli czteropunktową przewagę, co jeszcze bardziej zmobilizowało do dopingu i tak już piekielnie głośną publiczność. Choć wysokość hali nie pozwalała na zbyt wiele finezji w akcjach, to jednak emocji nie brakowało i gdyby nie większe doświadczenie sportowe żółto-niebieskich nie wiadomo jak w tej atmosferze potoczyłyby się dalsze losy tego spotkania.

Olimpia dopiero w emocjonującej końcówce była w stanie przechylić szalę na swoją korzyść zwyciężając ostatecznie po walce na przewagi 30:28. Jedyne czego można żałować, to choć
jednego wygranego seta przez UKS Żak, który byłby nagrodą dla lokalnej publiczności i organizatorów za przygotowanie tego spotkania oraz bardzo fajną oprawę całego wydarzenia.

W kolejnej rundzie STS Olimpia Sulęcin wybierze się do Słupcy, gdzie zmierzy się z tamtejszym Konspolem o to, który z zespołów w kolejnej rundzie będzie miał szanse zmierzyć się z pierwszoligowcami

UKS Żak Krzeszyce – STS Olimpia Sulęcin 0:3 (15:25, 13:25, 28:30)