Home Promowane

Nie lada gratka czekała na miłośników lokalnego sportu w środowe popołudnie. Dwaj sulęcińscy przedstawiciele najbardziej popularnych dyscyplin sportowych walczyli w rozgrywkach pucharowych. O godzinie 16.00 swój mecz rozpoczęła Stal Sulęcin, która podejmowała spadkowicza z III ligi – Stilon Gorzów. W poprzedniej rundzie Stal miała wolny los, natomiast Stilon – ubiegłoroczny zdobywca pucharu w województwie, który czeka na potyczkę z Zagłębiem Lubin rozbił w Słońsku Wartę aż 8:0, nie zapowiadało to więc zbyt wyrównanego pojedynku, zapowiadało za to grad bramek.

Co ciekawe, mecz w pierwszej połowie okazał się bardzo wyrównany – co prawda Stilon optycznie osiągał przewagę posiadania piłki i częściej zagrażał bramce Stalowców, jednak bardzo dobrze między słupkami spisywał się Mateusz Lachowski, a raz szczęście sprzyjało Stalowcom, gdy piłka po soczystym strzale jednego z gorzowian trafiła w poprzeczkę.

Jedyna bramka w tej częsci gry padła po pewnym wykonaniu rzutu karnego przez Błajewskiego. Stal kilkukrotnie kontrowała Stilonowców, jednak do końca pierwszej połowy wynik nie uległ zmianie. 13 minut po wznowieniu gry stan meczu wyrównał Karol Rosłanowski i w powietrzu zapachniało małą sensacją. Stilon nie przypominał drużyny, która efektownie przed tygodniem pokonała Olimpię Zambrów. A reprezentant okręgówki z Sulęcina był dla Gorzowian równorzędnym rywalem. Sytuacja wróciła do normy w 78 minucie gdy ponownie na prowadzenie gości wyprowadził Taranenko. Wynik do końca spotkania już niestety nie uległ zmianie i to Stilon awansował do kolejnej rundy, gdzie rywalizacja zostanie połączona z okręgiem zielonogórskim.

STAL SULĘCIN – STILON PROSUPPORT GORZÓW 1:2 (0:1)

BRAMKI: Rosłanowski (58.) – Błajewski (26. z karnego), Taranenko (76.)