ESA Trucks
ESA Trucks
ESA Trucks
ESA Trucks
Praca steinpol
Home Aktualności z Sulęcina

Praca Christianapol meble Sulęcin

STS Olimpia Sulęcin przegrała z Lechią Tomaszów Mazowiecki 3:0 (25:17, 25:19, 25:18) w meczu 28. kolejki TAURON 1. Ligi Mężczyzn. MVP spotkania został wybrany Bartłomiej Neroj.

Olimpii nie udało się nawiązać wyrównanej walki w wyjazdowym meczu z Lechią. Sulęcinianie przegrali wysoko wszystkie sety. W pierwszej partii okres lepszej gry gości nastąpił gdy przy stanie 13:8 o czas poprosił trener Tomasz Kowalewski. Zaowocowało to odrobieniem strat i podniesieniem wyniku na 13:12. Jednakże od tego momentu Lechia była nie do zatrzymania i pewnie wygrała seta do 17.

Drugi set nie zapowiadał powtórki z pierwszej odsłony. Skuteczne ataki Macieja Kordysza, Grzegorza Turka oraz Łukasza Zimonia utrzymywały Olimpię w grze. Żółto-niebiescy wyszli nawet na prowadzenie 9:11. Zażarta walka utrzymała się do stanu 17:17. Wtedy nastąpił czas koncertowej gry gospodarzy, którzy do końca tej części meczu pozwolili przeciwnikom na zdobycie zaledwie dwóch punktów i raz jeszcze efektownie zakończyli seta.

W trzecią odsłonę tomaszowianie weszli z dużą koncentracją i pewnością siebie. Po skutecznych akcjach Mateusza Piotrowskiego i Bartłomieja Janusa objęli prowadzenie 4:0. Zawodnicy Olimpii starali się nawiązać walkę i odrobić straty, ale gospodarze cały czas utrzymywali kilkupunktową przewagę. Nie do zatrzymania był Piotrowski, zdobywca aż 18 punktów w meczu. Ostatnią akcję spotkania zakończył Dawid Sokołowski i 3 punkty zostały w Tomaszowie Mazowieckim.

Olimpia z dorobkiem 24 punktów zajmuje aktualnie 12. miejsce w tabeli. Do końca rundy zasadniczej zostały zaledwie dwa spotkania. Kolejnym rywalem sulęcinian będzie drużyna eWinner Gwardia Wrocław. To mocna ekipa, plasująca się na 6. miejscu w lidze. Poprzednie spotkanie obu zespołów odbyło się we Wrocławiu i zakończyło pewnym zwycięstwem gospodarzy 3:0. Czy atut własnej hali będzie wystarczający, aby w rewanżu Olimpia wywalczyła punkty? Dowiemy się w przyszłą sobotę. Mecz STS Olimpia Sulęcin – eWinner Gwardia Wrocław odbędzie się 27.03 o 17:00.

EW

Praca Molex Sulęcin
Praca Molex Sulęcin
Praca Molex Sulęcin
Praca Molex Sulęcin
Spis powszechny 2021
Spis powszechny 2021
Spis powszechny 2021
Spis powszechny 2021
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie