Home Aktualności z Sulęcina

STS Olimpia Sulęcin przegrała z Lechią Tomaszów Mazowiecki 3:0 (25:17, 25:19, 25:18) w meczu 28. kolejki TAURON 1. Ligi Mężczyzn. MVP spotkania został wybrany Bartłomiej Neroj.

Olimpii nie udało się nawiązać wyrównanej walki w wyjazdowym meczu z Lechią. Sulęcinianie przegrali wysoko wszystkie sety. W pierwszej partii okres lepszej gry gości nastąpił gdy przy stanie 13:8 o czas poprosił trener Tomasz Kowalewski. Zaowocowało to odrobieniem strat i podniesieniem wyniku na 13:12. Jednakże od tego momentu Lechia była nie do zatrzymania i pewnie wygrała seta do 17.

Drugi set nie zapowiadał powtórki z pierwszej odsłony. Skuteczne ataki Macieja Kordysza, Grzegorza Turka oraz Łukasza Zimonia utrzymywały Olimpię w grze. Żółto-niebiescy wyszli nawet na prowadzenie 9:11. Zażarta walka utrzymała się do stanu 17:17. Wtedy nastąpił czas koncertowej gry gospodarzy, którzy do końca tej części meczu pozwolili przeciwnikom na zdobycie zaledwie dwóch punktów i raz jeszcze efektownie zakończyli seta.

W trzecią odsłonę tomaszowianie weszli z dużą koncentracją i pewnością siebie. Po skutecznych akcjach Mateusza Piotrowskiego i Bartłomieja Janusa objęli prowadzenie 4:0. Zawodnicy Olimpii starali się nawiązać walkę i odrobić straty, ale gospodarze cały czas utrzymywali kilkupunktową przewagę. Nie do zatrzymania był Piotrowski, zdobywca aż 18 punktów w meczu. Ostatnią akcję spotkania zakończył Dawid Sokołowski i 3 punkty zostały w Tomaszowie Mazowieckim.

Olimpia z dorobkiem 24 punktów zajmuje aktualnie 12. miejsce w tabeli. Do końca rundy zasadniczej zostały zaledwie dwa spotkania. Kolejnym rywalem sulęcinian będzie drużyna eWinner Gwardia Wrocław. To mocna ekipa, plasująca się na 6. miejscu w lidze. Poprzednie spotkanie obu zespołów odbyło się we Wrocławiu i zakończyło pewnym zwycięstwem gospodarzy 3:0. Czy atut własnej hali będzie wystarczający, aby w rewanżu Olimpia wywalczyła punkty? Dowiemy się w przyszłą sobotę. Mecz STS Olimpia Sulęcin – eWinner Gwardia Wrocław odbędzie się 27.03 o 17:00.