Home Sport Olimpia Sulęcin

Wyjazdowe spotkanie STS Olimpii Sulęcin w ramach 18. kolejki Tauron 1. ligi zakończyło się zwycięstwem drużyny Exact Systems Norwid Częstochowa 3:0 (25:17, 25:20, 25:20). Tytuł MVP został przyznany Tomaszowi Kowalskiemu.

Po błędnej zagrywce Tomasza Kryńskiego pierwszy punkt w meczu wpadł na konto sulęcinian. Mimo błędu na starcie, początek spotkania zdecydowanie należał do gospodarzy, którzy szybko wypracowali dużą przewagę. Między innymi dzięki dobrym atakom Damiana Koguta oraz Jarosława Muchy częstochowianie zdobyli prowadzenie 8:2. Od tej pory spokojnie kontrolowali przebieg gry do końca seta, który wygrali pewnie różnicą aż 8 punktów.

Drugi set przyniósł niewielką poprawę gry gości. Chociaż siatkarze Olimpii podjęli walkę i w końcówce zbliżyli się na 3 punkty, to na parkiecie lepsi byli zawodnicy Exact Systems. W ataku ponownie brylował Kogut, który zdobył w meczu pokaźną liczbę 16 punktów.

Wydawało się, że w trzecim secie nastąpiło przebudzenie sulęcinian. Niezmordowany kapitan Olimpii Maciej Kordysz poderwał kolegów do walki. Dobrze atakował Bogdan Jurant. Olimpii udało się zdobyć trzypunktowe prowadzenie 7:10. Chwilę potem zwiększyli swoją przewagę do 5 punktów. Przełom dla gospodarzy nastąpił, gdy na zagrywce znalazł się Kamil Walczak. Częstochowianie zdobyli aż 6 punktów z rzędu i wyszli na prowadzenie. Dobra passa zadziałała na gospodarzy pobudzająco i ostatecznie nie pozwolili Olimpii na wywalczenie ani jednego seta.

Pomimo przegranej Olimpia zachowała 9. pozycję w lidze, ale ich przewaga nad 10. ZAKSĄ Strzelce Opolskie stopniała do 1 punktu. Okazję do zdobycia kolejnych oczek zawodnicy Olimpii będą mieli za tydzień, kiedy we własnej hali podejmą KPS Siedlce. Czeka ich trudny mecz – siedlczanie zajmują 6. miejsce w lidze i mają za sobą zwycięstwo przeciwko mocnej ekipie eWinner Gwardii Wrocław. Mecz STS Olimpia Sulęcin – KPS Siedlca odbędzie się 23.01 o 17:00.