Bank SGB Sulęcin Bank SGB Sulęcin Bank SGB Sulęcin Bank SGB Sulęcin Bank SGB Sulęcin
Home Aktualności z Sulęcina

Ceny gazu EWE
Ceny gazu EWE
Ceny gazu EWE
Ceny gazu EWE

4 września 2017 r. odbyła się XL sesja Rady Miejskiej w Sulęcinie, której jedynym punktem miało być podjęcie uchwały intencyjnej o partnerstwie Gminy z Zarządem Dróg Wojewódzkich w Zielonej Górze w realizacji zadania „Przebudowa drogi wojewódzkiej nr 137 – ul. Emilii Plater w Sulęcinie”.

Inwestycja ma dotyczyć odcinka ulicy między rondem im. Marka Włodarczaka a rondem z ulicami Wiejską, Lipową i Okopową. Zarząd Dróg Wojewódzkich czyni starania o pozyskanie środków na tzw. odnowę dywanikową tego odcinka drogi, a w toku przygotowań ustalono, że konieczna jest ponadto przebudowa mocno zdegradowanej kanalizacji deszczowej.

Praca Steinpol Rzepin
Praca Steinpol Rzepin
Praca Steinpol Rzepin
Praca Steinpol Rzepin

Cała inwestycja ma być rozłożona na lata 2017-18 i kosztować 1,68 miliona złotych, z czego Gmina ma zabezpieczyć w budżecie na rok 2018 kwotę 580 tys. zł (35% wartości zadania).

Na sesji obecnych było 14 radnych, którzy podjęli uchwałę intencyjną jednogłośnie. Kolejnym krokiem ma być podpisanie umowy partnerskiej, a w 2018 r. podjęcie przez Radę Miejską uchwały o udzieleniu dotacji na powyższą inwestycję.

Grzegorz Tyliszczak

3 odpowiedzi na ten artykuł
  1. Bardzo dobra inicjatywa. Radni mogli z marszu podnieść rękę także za przebudową ulicy Jana Paska, Kościuszki,Paderwskiego, Witosa, mostu w Ostrowiu, Jak coś robić to z rozmachem i gestem.

  2. Mam nadzieję, że przy okazji zostanie przebudowany wyjazd od strony Poczty, bo teraz wyjechać z tej ulicy to makabra. Przydałaby się półka wyjazdowa (4-6 m) położona na równi z ul. E.Plater.

Napisz komentarz

Praca Maszoński Logistic
Praca Maszoński Logistic
Praca Maszoński Logistic
Praca Maszoński Logistic
Autor

Dostarczamy najnowszych informacji z Sulęcina i okolic w możliwie najkrótszym czasie. Zapraszamy także na nasz profil na facebooku.

Reklama Sulęcin