Praca ESA TRUCKS Świecko
Home Aktualności z Sulęcina

W ciągu pierwszych ośmiu dni od otwarcia składania wniosków o 800 plus na nowy okres świadczeniowy, mieszkańcy województwa lubuskiego złożyli imponującą liczbę przeszło 33 tys. podań. Nowy okres świadczeniowy rozpocznie się 1 czerwca 2024 roku i potrwa do 31 maja 2025 roku.

800 plus przysługuje każdemu dziecku do ukończenia 18 lat. Nie mają znaczenia dochody czy sytuacja zawodowa rodziny lub opiekunów. Wnioski można składać za pośrednictwem różnych platform, takich jak bezpłatna aplikacja mZUS, Platforma Usług Elektronicznych (PUE) ZUS, bankowość elektroniczna czy portal Emp@tia.

Aby zapewnić ciągłość otrzymywania wsparcia, rodzice powinni złożyć poprawnie wypełniony wniosek do 30 kwietnia. W takim przypadku Zakład Ubezpieczeń Społecznych wypłaci świadczenie do 30 czerwca 2024 roku. Osoby, które złożą wniosek w maju, otrzymają pieniądze najpóźniej do 31 lipca (z wyrównaniem do czerwca). Jeśli wniosek wpłynie w czerwcu, to na świadczenie przyjdzie poczekać nawet do 31 sierpnia (również z wyrównaniem do czerwca). Natomiast w przypadku wniosków, które wpłyną od lipca, ZUS wypłaci świadczenie z wyrównaniem tylko od miesiąca, w którym zostały złożone.

Wszystkie środki z programu ZUS wypłaca bezgotówkowo na wskazane numery rachunków bankowych. Pisma, informacje i decyzje przekazywane są elektronicznie przez PUE ZUS. Program 800 plus stanowi ważne wsparcie dla rodzin, eliminując ograniczenia związane z dochodami i sytuacją zawodową rodziców czy opiekunów.

Źródło informacji:

Agata Muchowska

Regionalna rzeczniczka prasowa ZUS woj. lubuskiego

Niemiecki Sulęcin korepetycje
Niemiecki Sulęcin korepetycje
Niemiecki Sulęcin korepetycje
Niemiecki Sulęcin korepetycje
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Kwasy humusowe FLORAHUMUS