Praca Steinpol
Praca Steinpol
Praca Steinpol
Praca Steinpol
Bank SGB Sulęcin Bank SGB Sulęcin Bank SGB Sulęcin Bank SGB Sulęcin
Home Aktualności z Sulęcina

Praca meble łóżka Sulęcin

Prezydent Andrzje Duda Sulęcin 20198 kwietnia 2019 r. Sulęcin gościł Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudę, który przyjechał do nas na zaproszenie starosty sulęcińskiego Tomasza Jaskuły. Na placu przy Domu Joannitów zebrała się spora grupa mieszkańców, obecne były poczty sztandarowe Zespołu Szkół Licealnych i Zawodowych, Sulęciński oddział ZHP i zuchy, lokalne związki kombatantów, inwalidów wojennych oraz sybiraków. Za tło muzyczne odpowiadała orkiestra dęta OSP Grochowo.

O 18:30 starosta sulęciński przywitał prezydenta, nawiązując do jego zapowiedzi odwiedzin w każdym z powiatów. T. Jaskuła podkreślił konieczność posiadania przez każde społeczeństwo spoiwa w postaci historii, kultury i dziedzictwa narodowego. Następnie głos zabrał Prezydent RP.

EWE energia gaz
EWE energia gaz
EWE energia gaz
EWE energia gaz

W pierwszym punkcie wystąpienia Andrzej Duda podziękował staroście sulęcińskiemu za zaproszenie. Nawiązał dalej do historii Sulęcina, anegdotycznie podkreślając, że prawa miejskie uzyskał wcześniej niż rodzinny prezydentowi Kraków. Wspominał o kilku najważniejszych wydarzeniach historycznych związanych z Sulęcinem oraz o pobliskim zabytku – Domu Joannitów.

Mówił dalej o trudzie kolejnych pokoleń, które budowały polskość Sulęcina i przyczyniły się do jego rozwoju. W szerszym kontekście ujął losy przodków obecnych mieszkańców powiatu i ich samych w dziele odzyskania przez Polskę niepodległości, następnie w działaniach opozycji oraz przemianach ustrojowych, których pewnym punktem zwrotnym jest obchodzone w tym roku 30-lecie częściowo wolnych wyborów parlamentarnych z 4 czerwca 1989 r.

Prezydent nawiązał równeiż do wydarzeń najnowszych, dziękując obecnemu rządowi, w tym imiennie, obecnej podczas wizyty, Elżbiecie Rafalskiej za wprowadzenie systemowego wsparcia dla rodzin. Zdaniem A. Dudy jest to krok do polepszenia bytu Polaków i dążenia do zrównania się poziomem rozwoju z sąsiednimi Niemcami. Prezydent wspomniał też o strajku nauczycieli, z którymi się solidaryzuje, jednak apeluje aby umożliwić młodzieży przystąpienie do egzaminów, aby nie powodować dodatkowego stresu. Podziękował szerzej społeczeństwu za ponoszenie kosztów modernizacji Wojska Polskiego, która, według prezydenta jest priorytetem, aby Polska mogła czuć się bezpiecznie. Drugim filarem bezpieczeństwa miałaby być obecność wojsk amerykańskich na terytorium Polski. W ten sposób nawiązał do licznej obecności żołnierzy i ich rodzin na terenie naszego powiatu.

Na koniec wystąpienia A. Duda dodał, że celem jego prezydentury jest poprawa sytuacji materialnej polskich rodzin, tak aby mógł usłyszeć od ludzi na koniec pełnienia funkcji, że żyje im się lepiej niż na jej początku.

Ostatnim punktem wizyty były bezpośrednie rozmowy prezydenta z mieszkańcami powiatu zebranymi na placu.

Grzegorz Tyliszczak

Autor
Dostarczamy najnowszych informacji z Sulęcina i okolic w możliwie najkrótszym czasie. Zapraszamy także na nasz profil na facebooku.
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Auto komis Koryta 22
Auto komis Koryta 22
Auto komis Koryta 22
Auto komis Koryta 22
Intermarche Sulęcin
Intermarche Sulęcin
Intermarche Sulęcin
Intermarche Sulęcin