Praca steinpol
Home Aktualności z Sulęcina

Praca Christianapol meble Sulęcin

Jutro wielki dzień ponieważ ekipa Sulęcińskiego Ośrodka Kultury i Biblioteki Publicznej w Sulęcinie chce ofiarować wyjątkowy prezent, który przysporzy dużo radości i uśmiechu (ba! Czasami nawet skutkować będzie wybuchami gromkiego śmiechu). Prezent, który jest po ludzku dobry, a nawet, nie bójmy się tego słowa, genialny! Prezent, który Was zachwyci, oczaruje, a niektórych zaczaruje. Czasami przeniesie w krainę łagodności i ukoi nerwy, czasami porwie w fascynującą przygodę z niesamowitymi bohaterami, czasami przyśpieszy bicie serca, poruszy duszę. Być może sprawi, że dłużej zastanowicie się nad jakąś kwestią, być może pobudzi Waszą wyobraźnię i zmotywuje do wędrówek we wspomniane w nim miejsca, być może… czasami…

Tym niesamowitym prezentem będą Bajki o Sulęcinie napisane przez wspaniałych, znanych i cenionych polskich pisarzy, a skomponowane i nagrane przez Marię Holkę.

W realizację tego projektu – prezentu dla Was zaangażowanych było mnóstwo osób, które wspólnie pracowały na ten sukces. Z przyjemnością je Wam przedstawiamy:
– Joanna Krzyżanek, autorka bajki „O Antosi, pani z czerwoną parasolką i starym sulęcińskim murze, czyli miłosna historia z Sulęcina”.
– Łukasz Wierzbicki, autor bajki „Radosia i dobroduszny wielkolud”.
– Eliza Piotrowska, autorka bajki „Przygoda pod domem”.
– Beata Ostrowicka, autorka bajki „Piórko i chłopak z fontanny”.
– Pan Poeta, autor bajek: „Ptasia banda w Sulęcinie” i „Ptak-na-wspak w Sulęcinie”.
– Magdalena Zarębska, autorka bajki „Znikające Panny Wodne”.
– Grażyna Bąkiewicz, autorka bajki „Skarbiec templariuszy”.

Zgoda na udział w naszym projekcie każdego z tych autorów wywoływała niemałą ekscytację – w końcu znamy i lubimy tych pisarzy i ich książki. Dlatego, czytanie bajek o Sulęcinie mając świadomość KTO je napisał, było niesamowitym przeżyciem.

Najpierw było czytanie, ale później można było bajki posłuchać… To zasługa Marii Holki, która stworzyła piękne aranżacje muzyczne, by następnie wraz z Sebastianem Skoczniem i Michałem Capinskim melodyjnymi głosami przenieść nas w sam środek niezwykłych opowieści.

Projekt nie byłby tak dobry, gdyby nie Kasia Kusojć, która jedynie za „dziękuję” dokonała korekty bajek w taki sposób, że autorzy byli zachwyceni (nie mówiąc już o nas).

No i na koniec ten prezent pięknie zilustrował Jakub Zabłocki, który zaprojektował i wykonał grafikę, będącą piękną zapowiedzią Bajek o Sulęcinie.

Jesteśmy dumni i szczęśliwi, że udało się pozyskać pieniądze z programu Kultura w sieci i zrealizować marzenie, które w naszych głowach kiełkowało od dawna.

Już jutro o godz. 11.00 na antenie Radia SOK (www.radiosok.pl) z ogromną przyjemnością ofiarujemy Wam prezent, który będzie dostępny także w aplikacji SOKowirówka na telefony z Androidem oraz iOS – www.soksulecin.pl/apka

Bądźcie z nami – radość gwarantowana!

Ekipa Sulęcińskiego Ośrodka Kultury i Biblioteki Publicznej.

Autor
Dostarczamy najnowszych informacji z Sulęcina i okolic w możliwie najkrótszym czasie. Zapraszamy także na nasz profil na facebooku.
Praca Molex Sulęcin
Praca Molex Sulęcin
Praca Molex Sulęcin
Praca Molex Sulęcin
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Gryfstone kamienie kostka brukowa
Gryfstone kamienie kostka brukowa
Gryfstone kamienie kostka brukowa
Gryfstone kamienie kostka brukowa