Praca ESA TRUCKS Świecko
Home Waszym zdaniem

Pandemia koronawirusa zmusiła wielu pracodawców do przeorganizowania systemu pracy. Pracownicy posiadający dzieci w większości skorzystali z zasiłku opiekuńczego, a inni – przeszli na pracę zdalną. Jak home office jest obecnie postrzegany przez Polaków?
Praca zdalna – marzenie czy koszmar? Badania Pracuj.pl

Najnowsze badania przeprowadzone przez serwis Pracuj.pl pokazują, że 57% badanych, których pandemia zmusiła do pracy zdalnej ma problemy z oddzieleniem życia prywatnego od pracy. Co więcej, aż 8 na 10 rodziców uważa, że osoby bezdzietne mają mniejsze problemy ze zdalnym wykonywaniem obowiązków niż pracownicy posiadający dzieci. Jak widać, model pracy zdalnej jest dość problematyczny dla rodziców. W końcu niemal z dnia na dzień musieli oni zmienić swoje mieszkanie w domowe biuro. Łączenie obowiązków służbowych z rodzicielskimi to wyznanie z jakim pracownicy mierzą się obecnie każdego dnia. W czasie tak wielkich zmian 56% respondentów może liczyć na wsparcie i zrozumienie ze strony przełożonych, natomiast 17% twierdzi, że ich firma wprowadziła specjalne udogodnienia dla osób, które łączą pracę zdalną z opieką nad dziećmi.

Rozwiązania umożliwiające wykonywanie pracy zdalnej przez rodziców
Przeprowadzone badania Pracuj.pl pokazują, że najwięcej rodziców liczy na bardziej elastyczny grafik, który umożliwi im wykonywanie obowiązków służbowych. Trochę mniej pracowników z dziećmi ma nadzieję na to, że pracodawca będzie bardziej otwarty na kwestię urlopu czy kilku wolnych dni. Rodzice spodziewają się również od przełożonego, pomocy przy staraniach o świadczenia rządowe. Nie mniej ważna jest dla nich także pomoc psychologiczna czy organizacja przez pracodawcę aktywności online dla dzieci.

Różne postrzeganie tych samych kwestii przez rodziców
Co ciekawe, badania przeprowadzone przez Pracuj.pl pokazują pewną rozbieżność w postrzeganiu niektórych kwestii związanych z obowiązkami pracodawcy przez matki i ojców. Przykładowo, to właśnie dla kobiet wsparcie psychologiczne oferowane przez przełożonego było bardziej istotne niż dla mężczyzn – 53% kobiet i 46% mężczyzn uznało pomoc psychologiczną za ważną. 74% pracownic chciałoby, żeby pracodawca pomógł im przy staraniu się o świadczenia rządowe związanie z koronawirusem. Takiego samego zdania było 69% pracowników. Co ciekawe, bardzo podobne poglądy mają zarówno matki, jak i ojcowie na temat trudności w pogodzeniu pracy zdalnej z obowiązkami służbowymi (55% do 58%).

Autor
Dostarczamy najnowszych informacji z Sulęcina i okolic w możliwie najkrótszym czasie. Zapraszamy także na nasz profil na facebooku.
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Kwasy humusowe FLORAHUMUS