Home Sport Olimpia Sulęcin

Przegraną 3:0 (26:24, 26:24, 25:19) zakończyło się wyjazdowe spotkanie STS Olimpii Sulęcin z BKS Visłą Bydgoszcz w 22. kolejce Tauron 1. ligi. Tytuł MVP został przyznany Tomaszowi Bonisławskiemu.

Siatkarzom Olimpii nie udało się ugrać ani jednego seta, chociaż dwukrotnie byli blisko. W pierwszej partii szybko zdobyli kilkupunktowe prowadzenie, pokazując, że do Bydgoszczy przyjechali walczyć o ligowe punkty i nie bali się wyżej sytuowanego rywala. Dobre ataki Łukasza Zimonia oraz Grzegorza Turka dały sulęcinianom kilka punktów oraz prowadzenie 5:10. Wtedy w szeregach gości nastąpiła dekoncentracja, natomiast do gry wzięli się bydgoszczanie. Między innymi dzięki dobrym zagrywkom Mateusza Kowalskiego Visła dogoniła wynik. Podopieczni Tomasza Kowalskiego roztrwonili swoją przewagę także z powodu własnych błędów. Gospodarze wyszli na prowadzenie 17:14, ale zawodnicy Olimpii nie zamierzali oddać seta, który zaczął się dla nich tak dobrze. Doprowadzili do remisu, a wyrównana gra trwała już do końca. Do zwycięstwa potrzebna była gra na przewagi, w której lepsi okazali się Bydgoszczanie.

Początek drugiego seta przebiegał pod dyktando gospodarzy. Olimpia miała problemy z przyjęciem zagrywki. Skutecznie atakowali Evgenii Karpińskii oraz Kamil Gutkowski. Visła prowadziła już 10:5, ale niezawodny Grzegorz Turek zmniejszył tę przewagę do 10:8. Ostatecznie goście zdołali nawet objąć prowadzenie, jako pierwsi zdobywając w secie 19. punkt. Zawodnicy obu drużyn ponownie zafundowali kibicom nerwową końcówkę oraz grę na przewagi. Raz jeszcze górą okazała się Visła.

Dwa przegrane w samej końcówce sety musiały obciążyć psychicznie siatkarzy z Sulęcina, ponieważ w trzecim nie potrafili już nawiązać skutecznej walki. Bydgoszczanie szybko objęli wysokie prowadzenie 10:5. Chociaż przewaga ta momentami topniała do 2 punktów, to utrzymała się do samego końca i Visła przypieczętowało zwycięstwo oraz 3 punkty w lidze. To niestety szósta porażka Olimpii z rzędu.

Po przegranej z Visłą Olimpia z dorobkiem 21 punktów zajmuje 12. miejsce w tabeli 1. ligi. Teraz siatkarzy czeka dłuższa przerwa, bowiem kolejny ligowy mecz zagrają dopiero 20 lutego, kiedy we własnej hali podejmą LUK Politechnikę Lublin. Żółto-niebieskich czeka ciężka przeprawa. Lublinianie to mocny zespół, który przegrał w tym sezonie zaledwie 4 spotkania. Mecz STS Olimpia Sulęcin – LUK Politechnika Lublin odbędzie się 20.02.2021 o 17:00.