ESA Trucks
ESA Trucks
ESA Trucks
ESA Trucks
Praca steinpol
Home Sport Olimpia Sulęcin

Praca Christianapol meble Sulęcin

Przegraną 3:0 (26:24, 26:24, 25:19) zakończyło się wyjazdowe spotkanie STS Olimpii Sulęcin z BKS Visłą Bydgoszcz w 22. kolejce Tauron 1. ligi. Tytuł MVP został przyznany Tomaszowi Bonisławskiemu.

Siatkarzom Olimpii nie udało się ugrać ani jednego seta, chociaż dwukrotnie byli blisko. W pierwszej partii szybko zdobyli kilkupunktowe prowadzenie, pokazując, że do Bydgoszczy przyjechali walczyć o ligowe punkty i nie bali się wyżej sytuowanego rywala. Dobre ataki Łukasza Zimonia oraz Grzegorza Turka dały sulęcinianom kilka punktów oraz prowadzenie 5:10. Wtedy w szeregach gości nastąpiła dekoncentracja, natomiast do gry wzięli się bydgoszczanie. Między innymi dzięki dobrym zagrywkom Mateusza Kowalskiego Visła dogoniła wynik. Podopieczni Tomasza Kowalskiego roztrwonili swoją przewagę także z powodu własnych błędów. Gospodarze wyszli na prowadzenie 17:14, ale zawodnicy Olimpii nie zamierzali oddać seta, który zaczął się dla nich tak dobrze. Doprowadzili do remisu, a wyrównana gra trwała już do końca. Do zwycięstwa potrzebna była gra na przewagi, w której lepsi okazali się Bydgoszczanie.

Początek drugiego seta przebiegał pod dyktando gospodarzy. Olimpia miała problemy z przyjęciem zagrywki. Skutecznie atakowali Evgenii Karpińskii oraz Kamil Gutkowski. Visła prowadziła już 10:5, ale niezawodny Grzegorz Turek zmniejszył tę przewagę do 10:8. Ostatecznie goście zdołali nawet objąć prowadzenie, jako pierwsi zdobywając w secie 19. punkt. Zawodnicy obu drużyn ponownie zafundowali kibicom nerwową końcówkę oraz grę na przewagi. Raz jeszcze górą okazała się Visła.

Dwa przegrane w samej końcówce sety musiały obciążyć psychicznie siatkarzy z Sulęcina, ponieważ w trzecim nie potrafili już nawiązać skutecznej walki. Bydgoszczanie szybko objęli wysokie prowadzenie 10:5. Chociaż przewaga ta momentami topniała do 2 punktów, to utrzymała się do samego końca i Visła przypieczętowało zwycięstwo oraz 3 punkty w lidze. To niestety szósta porażka Olimpii z rzędu.

Po przegranej z Visłą Olimpia z dorobkiem 21 punktów zajmuje 12. miejsce w tabeli 1. ligi. Teraz siatkarzy czeka dłuższa przerwa, bowiem kolejny ligowy mecz zagrają dopiero 20 lutego, kiedy we własnej hali podejmą LUK Politechnikę Lublin. Żółto-niebieskich czeka ciężka przeprawa. Lublinianie to mocny zespół, który przegrał w tym sezonie zaledwie 4 spotkania. Mecz STS Olimpia Sulęcin – LUK Politechnika Lublin odbędzie się 20.02.2021 o 17:00.

EW

Autor
Dostarczamy najnowszych informacji z Sulęcina i okolic w możliwie najkrótszym czasie. Zapraszamy także na nasz profil na facebooku.
Praca Molex Sulęcin
Praca Molex Sulęcin
Praca Molex Sulęcin
Praca Molex Sulęcin
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie