Praca steinpol
Home Aktualności z Sulęcina

Praca Christianapol meble Sulęcin

Pomoc potrzebna od zaraz? Tak jest! Policjanci z Sulęcina, przystąpili do udziału w wyzwaniu – 10 „pajacyków” oraz wsparcia finansowego leczenia Igi Czekalskiej. 3-latka choruje za rdzeniowy zanik mięśni. Powrót do zdrowia dziewczynki ma swoją cenę, która jest niebagatelnie wysoka Działamy, wspieramy i trzymamy mocno kciuki za naszą małą bohaterkę!

Iga Czekalska, to urocza 3-latka, mieszkanka Boczowa położonego w powiecie sulęcińskim. Dziewczynka urodziła się zupełnie zdrowa. Wiadomość o chorobie córki spadła na rodziców zupełnie nieoczekiwanie. Diagnoza: SMA typu 1, najbardziej agresywna postać rdzeniowego zaniku mięśni.

Największa szansa na zdrowie i normalne życie dla Igi to terapia genowa, która jest jednocześnie najdroższym lekiem świata. Jej koszt liczony jest w milionach. Jest jeszcze jeden warunek, aby do niej przystąpić – waga dziecka nie większa niż 13,5 kg. Dziewczynka rośnie… nie zostało więc wiele czasu.

Do działania ruszyły całe rzesze dobrych serc. Poprzez akcję „Pajacyki dla Igi”, kolejne instytucje i placówki nominują do wykonania dziesięciu powtórzeń ćwiczenia, a następnie wsparcia finansowego leczenia dziewczynki, poprzez wpłatę na specjalnie utworzonej zbiórce, do której link podajemy poniżej:
https://www.siepomaga.pl/iga

W gronie wspierających małą bohaterkę nie mogło zabraknąć sulęcińskich policjantów. Funkcjonariusze przyjęli nominację od Szkoły Podstawowej im. Leśników Lubuskich w Boczowie. W czwartek (10 czerwca) na placu jednostki wykonali zadanie, a następnie zebrali fundusze na rzecz Igi. Następnie mundurowi do pomocy dziewczynce zaprosili: Powiatową Państwową Straż Pożarną w Sulęcinie oraz Urząd Miejski w Sulęcinie.

Dla naszej dzielnej bohaterki oraz jej siostrzyczki, przygotowane zostały także prezenty – policyjne maskotki Misia Suliś, a także kolorowe książeczki, które osobiście wręczone zostaną dziewczynkom przez dzielnicowego gminy Torzym. Państwa również zachęcamy do wsparcia walki o lepsze życie dla Igi.

źródło: Komenda Wojewódzka Policji w Gorzowie Wielkopolskim

Spis powszechny
Spis powszechny
Spis powszechny
Spis powszechny
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Gryfstone kamienie kostka brukowa
Gryfstone kamienie kostka brukowa
Gryfstone kamienie kostka brukowa
Gryfstone kamienie kostka brukowa