Praca steinpol
Home Aktualności z Sulęcina

Praca Christianapol meble Sulęcin

Co łączy olsztyńską i sulęcińską Policję? Zapewne wiele, ale najbardziej wspólny sukces, czyli odzyskanie utraconej naczepy wraz z towarem o wartości 200 tysięcy złotych, a także zatrzymanie sprawców przestępstwa praktycznie na gorącym uczynku. Zaangażowanie i współpraca funkcjonariuszy z różnych stron kraju to najlepszy dowód na skuteczność Polskiej Policji.

Na początku maja, dyżurny sulęcińskiej jednostki otrzymał zgłoszenie o kradzieży naczepy wraz z towarem, do której doszło na jednym z parkingów w gminie Torzym. Złodzieje wykorzystali czas, w którym nie była ona podczepiona pod ciągnik siodłowy. Policjanci natychmiast ruszyli do działania. Priorytetem było zabranie jak największej ilości informacji z miejsca popełnienia przestępstwa.

Jednocześnie funkcjonariusze stanowiska kierowania byli już na łączach z właścicielem firmy transportowej. Dobra synchronizacja i współpraca pozwoliła na ustalenie jej aktualnego położenia. Jak wynikało z odczytów, znajdowała się ona w okolicach Olsztyna. Dyżurny jednostki przy wsparciu swojego pomocnika, przez cały czas koordynował czynności policjantów na miejscu, był w stałym kontakcie z pokrzywdzonym, a do tego łączył się już telefonicznie z dyżurnym Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie.

Tym sposobem, zachód Polski wspólnie z północą kraju zlokalizowali drogę, na której znajdowała się naczepa, gdzie następnie skierowani zostali olsztyńscy policjanci . Już po kilku minutach zakończyli oni podróż wyraźnie zaskoczonego kierowcy ciężarówki oraz jego pasażera. Na nic zdała zmiana tablic rejestracyjnych skradzionej naczepy. Sprawdzenie numeru VIN było już praktycznie tylko formalnością.

System od razu wskazał status „utracony”. Pojazd wraz z towarem, który stanowiły artykuły tekstylne został zabezpieczony. 37-letni kierowca i jego 44-letni pasażer, ujęci praktycznie na gorącym uczynku, już z kajdankami na rękach zostali przetransportowani do sulęcińskiej jednostki, gdzie usłyszeli zarzuty przywłaszczenia mienia. Stając przed wymiarem sprawiedliwości, obaj mieszkańcy województwa warmińsko – mazurskiego muszą liczyć się z karą do 5 lat pozbawienia wolności.

Wartość odzyskanej naczepy wraz z towarem, oszacowana została na kwotę niemal 200 tysięcy złotych. Opisana sytuacja, jest kolejnym potwierdzeniem na to, jaką siłę ma szybka i sprawna wymiana informacji połączona z wzorową współpracą jednostek Policji w całym kraju.

źródło: Komenda Wojewódzka Policji w Gorzowie Wielkopolskim

Praca Maszoński Sulęcin
Praca Maszoński Sulęcin
Praca Maszoński Sulęcin
Praca Maszoński Sulęcin
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie