Home Aktualności z Sulęcina

W sobotnim meczu siatkówki Lechia Tomaszów Mazowiecki pokonała Olimpię Sulęcin 3:2 (25:23, 26:28, 24:26, 25:21, 19:17). Spotkanie rozgrywane było w ramach 5. kolejki TAURON 1. Ligi Mężczyzn. Tytuł MVP został przyznany Kajetanowi Kulikowi.

Olimpia stoczyła kolejny już w tym sezonie zażarty pojedynek. Dwa tygodnie temu w 3. kolejce przegrała 2:3 z KPS Siedlce. W boju z Lechią po raz kolejny potrzeba było pięciu setów i aż 161 minut do wyłonienia zwycięzcy. Do tego wszystkie sety były niezwykle wyrównane. Aż trzy razy grano na przewagi. Dwukrotnie z tych starć zwycięsko wychodzili goście z Sulęcina, najpierw wygrywając 26:28 w drugim secie, a potem 24:26 w trzecim. W czwartej partii górą byli gospodarze, dzięki czemu doprowadzili do tie-breaka. Piąty set to nieustępliwa walka o każdą piłkę w wykonaniu obu drużyn. Ostatecznie triumfowali tomaszowianie i to oni mogli dopisać sobie 2 punkty na ligowe konto. Jednak w meczach takich jak ten prawdziwymi zwycięzcami są kibice, którzy mogli podziwiać pasjonujące widowisko.

Po 5 kolejkach Olimpia Sulęcin z dorobkiem 5 punktów plasuje się na 12. miejscu w tabeli. Kolejne ligowe wyzwanie czeka ich w następną sobotę. We własnej hali podejmą AZS AGH Kraków. Krakowianie zajmują co prawda dopiero 14. lokatę w lidze, ale jest to spowodowane tym, że mają za sobą dopiero 2 spotkania: jedno z nich wygrali, a jedno przegrali. Mecz Olimpia Sulęcin – AZS AGH Kraków odbędzie się 23 października o 17:00.