Praca steinpol
Home Aktualności z Sulęcina

Praca Christianapol meble Sulęcin

Piękna pogoda, tłumy mieszkańców i wspaniała, rodzinna atmosfera – to tylko niektóre określenia jakie można było usłyszeć od mieszkańców, którzy bawili się na tegorocznych Dniach Wędrzyna i wędrzyńskim Święcie 17 Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej. Głównymi organizatorami imprez był Klub Garnizonowy i Stowarzyszenie „WIARUS”. Patronat medialny nad tegorocznym świętem objęli: Gazeta Lubuska, Biuletyn Wędrzyński, Gazeta Sulęcińska, a opiekunem medialnym była TVP Gorzów Wlkp. oraz Radio Zachód. Wędrzyniaków odwiedziło wielu zaproszonych gości, m.in.: Starosta Sulęciński – Stanisław Kubiak, Wicestarosta – Dariusz Ejchart, Burmistrz Sulęcina – Michał Deptuch, jego zastępca – Zbigniew Gruca, Dyrektor WAM Zielona Góra – Zdzisław Niedziela, Asystent Posła Bogusława Wontora – Martyna Leszczyłowska, Dyrektor Biura Poselskiego Bożeny Sławiak – Adam Piotrowski, przedstawiciel 17WBZ – mjr Czesław Dzięcioł, przedstawiciel Żandarmerii Wojskowej – Grzegorz Buda, Kierownik WAK – Krzysztof Szczechowiak, Prezes WKŁ SZOP – Wiesław Borowczyk, Dyrektor SP im. Żołnierza Polskiego – Edyta Jakóbczak, administrator osiedla – Jerzy Wróżek, właściciel firmy „Lamus” – Zbigniew Osiewicz, wędrzyńska radna – Ewa Cieluch, sołtys Rychlika – Małgorzata Cerbin, sołtys Trzemeszna – Jerzy Koza, sołtys Miechowa – Ryszard Szkwarek, sołtys Zarzynia – Mariusz Brodzikowski, który reprezentował swoją wieś z całą radą sołecką. Byli także przedstawiciele policji oraz straży pożarnej… Przez całe dwa dni nad publicznością czuwali ratownicy medyczni z 17WBZ w Wędrzynie.
Imprezę zainaugurowały zawody wędkarskie o Puchar Burmistrza Sulęcina. Dorośli rywalizowali już od godziny 6:30, a zwycięzcą okazał się Damian Krzysztofiak, natomiast młodzież spotkała się nad wędrzyńskim jeziorem o godz. 10:30, a zawody wygrała Ela Jankowiak. Przygotowaniem zawodów zajęli się panowie Adam Bruś i Wiesław Bieniek.
W tym samym terminie, co Dni Wędrzyna, na boisku piłkarskim w Gliśnie WKS Wędrzyn był organizatorem II Turnieju o Puchar Prezesa WKS z okazji 11-lecia powstania Powiatu Sulęcińskiego. Brały w nim udział cztery drużyny, a klasyfikacja końcowa przedstawia się następująco: 1 m-ce KS Znicz Trzemeszno, 2 m-ce WKS Wędrzyn, 3 m-ce KS Glisno, 4 m-ce nowotworzona drużyna juniorów WKS Wędrzyn. Po przybyciu do Wędrzyna Prezes Daniel Myśliński wręczył zespołom okolicznościowe puchary.
Już od godz. 11:00 na boisku szkolnym w Wędrzynie rozgrywany był II Wędrzyński Mecz Ojców i Synów. Podkreślić trzeba, że po stronie dorosłych grali m.in. ks. ppłk Krzysztof Pietrzniak oraz wicestarosta Dariusz Ejchart. Mecz zakończył się wynikiem 7:4 dla Synów. Najlepszym strzelcem meczu okazał się Patryk Lewicki – Prezes Honorowy LSO w Wędrzynie, a zawodnikiem meczu wybrany jednogłośnie został Wiesław Firyn.
Kolejnym przedsięwzięciem, w którym duży wkład miała parafia wojskowa, był II Turniej Trójek Koszykarskich rozgrywany o Puchar Kapelana Garnizonu Wędrzyn. Do rywalizacji włączyło się dziesięć drużyn, czyli 30 zawodników. Najlepszymi okazała się drużyna „Dziadków”, którą kierował Krzysztof Kozieł, a która obroniła zeszłoroczny tytuł i ponownie zdobyła Puchar Kapelana.
W czasie trwania turnieju i po nim każdy mógł sprawdzić siebie i swoje możliwości w indywidualnych konkurencjach sprawnościowych. Dzieci mogły skorzystać z przejażdżki 43-letnim radzieckim motocyklem i kucykami. Dla dzieci i młodzieży przygotowano m.in. łowienie ryb, darta, slalom hulajnogą, golf. Dorośli natomiast mogli sprawdzić swoje siły w Turnieju Łuczniczym o Puchar Dowódcy Garnizonu. W tych zawodach bezkonkurencyjny okazał się Mariusz Dudek, natomiast najlepszą z pań była Monika Brodzikowska.
Cross rowerowy rozgrywany o Puchar Starosty Sulęcińskiego wygrał Damian Zelba ustanawiając najlepszy czas przejazdu. Damian odebrał puchar z rąk Pani Anny Kubiak – żony starosty.
I to nie koniec zmagań dorosłych. Zwinność i siłę udowodnić mogli także w konkurencji rzutu oponą, w której to najlepszymi byli: Iwona Kaszuba oraz Dariusz Dura.
Ogromne puchary ufundowane przez Starostę Stanisława Kubiaka czekały na najlepszych siłaczy. Zmagali się oni w dwóch konkurencjach: spacerze farmera i przeciąganiu Fiata 126P. Tę rozrywkę przygotował Pan Artur Skowron, który od wielu lat zaskakuje nas coraz bardziej widowiskowymi zawodami siłaczy. I tak wyłoniliśmy najlepszą Strong Woman, którą została Joanna Kowal, natomiast Siłaczem Dni Wędrzyna okrzyknięto Krystiana Gogolina. Odebrali oni puchar i nagrody z rąk żony pana starosty jak również zastępcy starosty Pana Dariusza Ejcharta.
Dzięki uprzejmości KG w Krośnie Odrz. mieszkańcy zebrani na placu przed klubem mogli podziwiać modele latające wykonane przez sekcje modelarską z Krosna Odrz.

więcej o dniach Wędrzyna można przeczytać na www.wedrzyn.com.pl

Autor: Akir

Autor
Dostarczamy najnowszych informacji z Sulęcina i okolic w możliwie najkrótszym czasie. Zapraszamy także na nasz profil na facebooku.
Praca Molex Sulęcin
Praca Molex Sulęcin
Praca Molex Sulęcin
Praca Molex Sulęcin
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie