Praca Steinpol
Bank SGB Sulęcin Bank SGB Sulęcin Bank SGB Sulęcin Bank SGB Sulęcin Bank SGB Sulęcin Bank SGB Sulęcin
Home Sport

Obie nasze drużyny udanie zakończyły rundę jesienną rozgrywek piłkarskich pewnie wygrywając swoje spotkania.

Stal Sulęcin – Błękitni Lubno 3:1 (0:1)

W ostatnim meczu rundy jesiennej Stal Sulęcin pokonała Błękitnych Lubno 3:1 choć musiała gonić niekorzystny wynik. Gospodarze do tego meczu przystąpili bez Jakuba Sobczyka oraz kontuzjowanego Piotra Rosińskiego, który z powodu kontuzji kolana zmuszony był oglądać ostatnie tegoroczne spotkanie z okolic budynku klubowego. Mecz rozpoczął się zgodnie z przewidywaniami – to Stal raz po raz atakowała, przeprowadzała atak pozycyjny, jednak to niżej notowani goście pierwsi strzelili bramkę – najpierw sędzia słusznie nie uznał bramki dla Stali po stałym fragmencie gry (nagranie sytuacji opublikowaliśmy na naszym fanpage) a następnie jedna z nielicznych kontr Błękitnych zakończyła się trafieniem Oleksandra Moskalyka.

Mimo starań Stalowców wynik do końca pierwszej części gry nie uległ zmianie, jednak po przerwie znacznie poprawili skuteczność. Instynkt snajperski z ostatnich spotkań pokazał Bartosz Monkiewicz, który w 56 minucie doprowadził do wyrównania, a pięć minut później wyprowadził Stalowców na prowadzenie. Na taki rozwój sytuacji szybko zareagował trener Błękitnych wprowadzając na boisko doskonale znanego z występów w Stali Sulęcin Marka Florczuka – ten rutynowany zawodnik gościom jednak nie pomógł, a to Stalowcy – za sprawą Michała Sobczaka w 78 minucie podwyższyli prowadzenie.

W 85 minucie nastąpiła najważniejsza zmiana tego dnia – na boisko w barwach Stali po raz ostatni wybiegł Paweł Bieńko.

Stalowcy dzięki temu zwycięstwu zajmują 5 miejsce w tabeli tracąc tylko dwa punkty do podium. Jeżeli utrzymają formę z końcówki rundy na wiosnę, możemy być świadkami bardzo ciekawych spotkań w Klasie Okręgowej.

FC Kursko – Znicz Trzemeszno 2:6 (1:3)

Jak podsumował to spotkanie oficjalny fanpage Kurskich Kogutów – „Defensywny surrealizm nie sprostał zadaniu, a goście dobitnie to wykorzystali.

Po 19 minutach zawodnicy Znicza prowadzili już 0:2, jednak gospodarze za sprawą Jakuba Błaszczaka zdołali zdobyć bramkę kontaktową. Na szczęście na minutę przed przerwą Znicz podwyższył ponownie prowadzenie do dwóch bramek. Takze druga połowa została przez gości wygrana 1:3 – pierwszą bramkę zdobyli w 57 minucie, jednak dwie minuty później Maciej Bublewicz ponownie zmniejszył dystans brankowy do dwóch oczek. Na całe szczęscie w 80 minucie Znicz ponownie oddalił się na dystans trzech bramek, a wynik meczu został ustalony trafieniem w doliczonym czasie gry. 6:2 na zakończenie rundy pozwolił Zniczowi umocnić się na 10 miejscu w tabeli, jednak do szóstej Celulozy Kostrzyn traci on jedynie trzy punkty, a aż 3 zespoły mają po 19 punktów.