Home Promowane

Stal Sulęcin – Tęcza Krosno Odrzańskie 0:2 (0:0)

Do meczu na wagę podtrzymania szans zachowania IV ligi w Sulęcinie Stalowcy – tradycyjnie już w rundzie wiosennej przystąpili ponownie w eksperymentalnym ustawieniu. Tym razem między słupkami stanął nominalny obrońca – Michał Matuszak, który mimo straty dwóch bramek był jednym z jaśniejszych punktów naszej drużyny.

W pierwszej połowie to Tęcza Krosno była bliżej strzelenia bramki, natomiast energia z jaką bramkarz Stali dyrygował linią defensywy oraz jego reakcje na przedpolu powodowały, że jedyną szansą na zdobycie bramki przez Tęczę były strzały z dystansu. Do przerwy udało się zachować czyste konto. W drugiej połowie Stalowcy częściej dochodzili do głosu, długimi momentami to oni przeważali, jednak zabrakło dokładności i zimnej głowy w polu karnym drużyny gości. Stuprocentowych okazji nie wykorzystali m.in. Eliasz Kowalew i Bartosz Michałek. W szesnastce sulęcinian cuda wyczyniał Michał Matuszak, swoją grą na przedpolu frustrując napastników Tęczy. W 71 minucie jednak, po strzale z 8 metrów w samo okienko, bramkę zdobył Kamil Adamów, a Michał Matuszak był bez szans. W 88 minucie nasz bramkarz wg sędziego faulował zawodnika Tęczy. Podyktowany rzut karny nie został wykorzystany – obijając słupek bramki gospodarzy. Po rzucie rożnym wykonywanym w następnej akcji, bramkę głową zdobył Bartek Kucks odzierając Stalowców z nadziei na utrzymanie w IV lidze.

Pomimo porażki, atmosfera na stadionie w Lubniewicach była bardzo sympatyczna. Kibice także wydawali się być pogodzeni od dłuższego czasu z takim rezultatem rozgrywek ligowych. Brak na spotkaniu prezesa klubu wzbudzał humorystyczne komentarze, a okrasą tego meczu były nie tylko popisy bramkarza Stali na przedpolu, ale i obecność na ławce rezerwowych honorowego Prezesa Stali, Pana Leszka Łuczyńskiego.

Na zakończenie czwartoligowych rozgrywek sulęcinianie rozegrają jeszcze jedno spotkanie – za tydzień wyjadą do najsłabszej w lidze Kasztelanii Santok.

A-klasa: Smogórzanka Smogóry – Znicz Trzemeszno 3:4

W tym meczu Znicz podniósł się mimo tego, że w pewnym momencie przegrywał już 3:1, to strzelając trzy bramki i nie tracąc żadnej zdołał odwrócić losy spotkania, by ostatecznie wygrać 4:3.
Dzięki temu zwycięstwu trzemesznianie pozostali w grze o trzecie miejsce w rozgrywkach A-klasy w sezonie 2015/2016.

B-klasa: Orkan Długoszyn – Wicher Staw 7:2

Juniorzy Starsi: Celuloza Kostrzyn n/O – Stal Sulęcin (możliwy walkower)

Mecz juniorów miał odbyć się w niedzielę, jednak już w piątek pojawiła się informacja, że Stalowcy nie pojadą na to spotkanie, a powodem ma być brak w składzie powołanych na mecz czwartoligowy juniorów z tej drużyny: Zachary, Obary, Kaczmarka, Wojnarowicza, Mikulskiego, i Buckiego.

Ostatecznie jednak, tylko dwóch ostatnich zasiadło na ławce rezerwowych, lecz żaden z nich nie zagrał ani minuty i bez problemu mógł wystąpić w niedzielnym meczu juniorów. Mimo tego Stal Sulęcin nawet nie pojechała na pojedynek do Kostrzyna.