GBS Bank
Bank SGB Sulęcin Bank SGB Sulęcin Bank SGB Sulęcin Bank SGB Sulęcin Bank SGB Sulęcin Bank SGB Sulęcin
Home Promowane

Ceny gazu EWE

Tęgie lanie Orkana, zwycięstwo Bosko, Znicza i Stali – tak pokrótce można podsumować weekend w wykonaniu naszych piłkarzy.

Po dwóch przegranych i remisie Stal Sulęcin nareszcie zwycięska – w meczu rozegranym w Sulęcinie pokonała GKS Bledzew 2:1 i wspięła się na siódme miejsce w tabeli. Mimo przegranej przed tygodniem w Słońsku nastroje wśród Stalowców były bojowe, a w samym składzie zespołu nie zabrakło niespodzianek – tym razem w ataku wystąpił Michał Matuszak, zaś w obronie zobaczyliśmy Bartosza Michałka.

Praca Steinpol Rzepin

Goście od pierwszych minut rzucili się do ataku i to oni raz po raz zagrażali bramce Dariusza Błażejczyka, jednak to Stalowcy wyszli już w siedemnastej minucie na prowadzenie dzięki bramce Pawła Bieńki zdobytej po doskonale rozegranym rzucie rożnym. Jeszcze przed przerwą na 2:0 podwyższył Piotr Rosiński, dobijając strzał Michała Matuszaka.

Na obraz drugiej połowy największy wpływ miała druga żółta kartka (a w konsekwencji czerwona) dla Michała Matuszaka – grająca w dziesiątkę Stal ograniczała się do destrukcji, a goście dążyli do zmiany wyniku spotkania. Dobrze dysponowany tego dnia Dariusz Błażejczyk skapitulował tylko raz – gdy w 88 minucie po strzale Pawła Timoszyka piłka odbiła się jeszcze od Bartosza Michałka. Bledzewianom nie starczyło już czasu na wyrównanie wyniku spotkania i Stal po raz pierwszy od inauguracji mogła cieszyć się z kompletu punktów.

Stal Sulęcin – GKS Bledzew 2:1 (2:0)
Bramki: Bieńko, Rosiński – Timoszyk
Stal: Dariusz Błażejczyk, Emil Wojnarowicz, Damian Siudak, Bartek Michałek, Paweł Bieńko, Rafał Grzelczak (C), Jakub Sobczyk (65′ Krystian Psiurka) , Piotr Rosiński (60′ Norbert Przybysz ), Michał Sobczak ( 78′ Dawid Chwalik), Michał Matuszak, Emil Szablewski( 60 ‚Łukasz Jurczak )

A-klasa: Znicz Trzemeszno – Smogórzanka Smogóry 4:3 (2:2)
Znicz Trzemeszno odniósł drugie zwycięstwo w sezonie, o ostatecznym tryumfie przesądzając na minutę przed końcem regulaminowego czasu gry. Już po pierwszych siedmiu minutach kibice w Trzemesznie mogli cieszyć się z dwubramkowego prowadzenia swoich zawodników, po bramkach Marcina Kostyszaka oraz Pawła Dziadasa. W dziesiątej minucie kontaktowego gola zdobył Sebastian Bulak, a siedem minut później do wyrównania doprowadził Patryk Krasiński.

W drugiej połowie sympatycy Znicza mogli przeżywać prawdziwą huśtawkę nastrojów. W 66 minucie to Smogórzanka objęła prowadzenie dzięki bramce Macieja Felisiaka, jednak już dziesięć minut później w spotkaniu był ponownie remis – tym razem strzelcem bramki okazał się Paweł Szumlewicz. Ostatecznie bramkę na wagę trzech punktów zdobył w 89 minucie Paweł Prugar.

A-klasa: Juwenia Boczów – Orkan Długoszyn 10:0 (5:0)
Dzięki ostremu treningowi strzeleckiemu, jaki urządziła sobie na długoszyńskim beniaminku drużyna Juwenii – objęła ona fotel lidera rozgrywek A-klasy, a jednym z katów Orkana okazał się Kamil Miszon, który w zeszłym sezonie swoimi bramkami walnie przyczynił się do awansu Orkana do A-klasy. Właściwie na tym można by zakończyć opis tego spotkania, gdyż sam wynik wiele mówi o jego przebiegu. Do czterech bramek Kamila Miszona po dwie dorzucili Damian Ławecki i Rafał Kotwica a po jednej Jakub Leszczyłowski oraz Patryk Pełka.

B-klasa: Bosko Sulęcin – Unia Lubiszyn Tarnów 2:0 (2:0)
Tym razem „Boscy” swoje spotkanie domowe rozgrywali już na boisku w Żubrowie. Także i ta murawa okazała się szczęśliwa dla najmłodszej stażem drużynie w gminie – seniorzy Parafialnej Akademii Piłkarskiej pokonali Unię Lubiszyn-Tarnów po bramkach zdobytych w pierwszej połowie przez Macieja Kusza oraz Mateusza Rybickiego. Dzięki temu zwycięstwu „Boscy” wspięli się na trzecie miejsce w tabeli rozgrywek B-klasy. Kolejne spotkanie rozegrają w najbliższą niedzielę a ich przeciwnikiem będzie Warta Kołczyn.