Tęgie lanie Orkana, zwycięstwo Bosko, Znicza i Stali – tak pokrótce można podsumować weekend w wykonaniu naszych piłkarzy.

Po dwóch przegranych i remisie Stal Sulęcin nareszcie zwycięska – w meczu rozegranym w Sulęcinie pokonała GKS Bledzew 2:1 i wspięła się na siódme miejsce w tabeli. Mimo przegranej przed tygodniem w Słońsku nastroje wśród Stalowców były bojowe, a w samym składzie zespołu nie zabrakło niespodzianek – tym razem w ataku wystąpił Michał Matuszak, zaś w obronie zobaczyliśmy Bartosza Michałka.

Goście od pierwszych minut rzucili się do ataku i to oni raz po raz zagrażali bramce Dariusza Błażejczyka, jednak to Stalowcy wyszli już w siedemnastej minucie na prowadzenie dzięki bramce Pawła Bieńki zdobytej po doskonale rozegranym rzucie rożnym. Jeszcze przed przerwą na 2:0 podwyższył Piotr Rosiński, dobijając strzał Michała Matuszaka.

Na obraz drugiej połowy największy wpływ miała druga żółta kartka (a w konsekwencji czerwona) dla Michała Matuszaka – grająca w dziesiątkę Stal ograniczała się do destrukcji, a goście dążyli do zmiany wyniku spotkania. Dobrze dysponowany tego dnia Dariusz Błażejczyk skapitulował tylko raz – gdy w 88 minucie po strzale Pawła Timoszyka piłka odbiła się jeszcze od Bartosza Michałka. Bledzewianom nie starczyło już czasu na wyrównanie wyniku spotkania i Stal po raz pierwszy od inauguracji mogła cieszyć się z kompletu punktów.

Stal Sulęcin – GKS Bledzew 2:1 (2:0)
Bramki: Bieńko, Rosiński – Timoszyk
Stal: Dariusz Błażejczyk, Emil Wojnarowicz, Damian Siudak, Bartek Michałek, Paweł Bieńko, Rafał Grzelczak (C), Jakub Sobczyk (65′ Krystian Psiurka) , Piotr Rosiński (60′ Norbert Przybysz ), Michał Sobczak ( 78′ Dawid Chwalik), Michał Matuszak, Emil Szablewski( 60 'Łukasz Jurczak )

A-klasa: Znicz Trzemeszno – Smogórzanka Smogóry 4:3 (2:2)
Znicz Trzemeszno odniósł drugie zwycięstwo w sezonie, o ostatecznym tryumfie przesądzając na minutę przed końcem regulaminowego czasu gry. Już po pierwszych siedmiu minutach kibice w Trzemesznie mogli cieszyć się z dwubramkowego prowadzenia swoich zawodników, po bramkach Marcina Kostyszaka oraz Pawła Dziadasa. W dziesiątej minucie kontaktowego gola zdobył Sebastian Bulak, a siedem minut później do wyrównania doprowadził Patryk Krasiński.

W drugiej połowie sympatycy Znicza mogli przeżywać prawdziwą huśtawkę nastrojów. W 66 minucie to Smogórzanka objęła prowadzenie dzięki bramce Macieja Felisiaka, jednak już dziesięć minut później w spotkaniu był ponownie remis – tym razem strzelcem bramki okazał się Paweł Szumlewicz. Ostatecznie bramkę na wagę trzech punktów zdobył w 89 minucie Paweł Prugar.

A-klasa: Juwenia Boczów – Orkan Długoszyn 10:0 (5:0)
Dzięki ostremu treningowi strzeleckiemu, jaki urządziła sobie na długoszyńskim beniaminku drużyna Juwenii – objęła ona fotel lidera rozgrywek A-klasy, a jednym z katów Orkana okazał się Kamil Miszon, który w zeszłym sezonie swoimi bramkami walnie przyczynił się do awansu Orkana do A-klasy. Właściwie na tym można by zakończyć opis tego spotkania, gdyż sam wynik wiele mówi o jego przebiegu. Do czterech bramek Kamila Miszona po dwie dorzucili Damian Ławecki i Rafał Kotwica a po jednej Jakub Leszczyłowski oraz Patryk Pełka.

B-klasa: Bosko Sulęcin – Unia Lubiszyn Tarnów 2:0 (2:0)
Tym razem „Boscy” swoje spotkanie domowe rozgrywali już na boisku w Żubrowie. Także i ta murawa okazała się szczęśliwa dla najmłodszej stażem drużynie w gminie – seniorzy Parafialnej Akademii Piłkarskiej pokonali Unię Lubiszyn-Tarnów po bramkach zdobytych w pierwszej połowie przez Macieja Kusza oraz Mateusza Rybickiego. Dzięki temu zwycięstwu „Boscy” wspięli się na trzecie miejsce w tabeli rozgrywek B-klasy. Kolejne spotkanie rozegrają w najbliższą niedzielę a ich przeciwnikiem będzie Warta Kołczyn.