Praca steinpol
Home Aktualności z Sulęcina

Praca Christianapol meble Sulęcin

Już po po raz trzeci Sulęciński Ośrodek Kultury wraz z Biblioteką Publiczną w Sulęcinie i partnerami wydarzenia zaprasza do Parku Miejskiego w Sulęcinie na piknik ekologiczny „WYBIERAM NATURĘ”, koncentrujący się na znaczeniu ekologii w naszym życiu, oraz ochronie środowiska.

UWAGA! Nowa data wydarzenia! 16.07.2021 – godzina 17.00 – Konter Kultury / Park Miejski

Poprzednie edycje cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem. Podczas pikniku przeprowadzone zostaną: quizy, zabawy, warsztaty, animacje dla dzieci. Wszystkie wymienione aktywności będą mocno związane z zagadnieniami ekologicznymi, odnawialnymi źródłami energii, recyklingiem oraz ochroną zasobów naturalnych itp.

Podczas tego pikniku, odbywającego się przy Kontenerze Kultury, poruszonych zostanie wiele kwestii związanych z ekologią:
– ochrona lasów, procesy zachodzące w przyrodzie, zwrócona zostanie uwaga na zagrożenia antropogeniczne – wywołane przez człowieka (np. pożary, zanieczyszczenia przemysłowe, zaśmiecanie)
– warsztaty malowania toreb, będą miały na celu kształtowanie postaw świadomego konsumenta poprzez ograniczenie toreb foliowych w gospodarstwie domowym. Uczestnicy pod okiem instruktora będą mieli możliwość stworzenia unikatowych toreb wielokrotnego użytku.
– akcja chrońmy pszczoły – Polska przyjazna owadom zapylającym. Zostaną stworzone dl nich specjalne hotele przy zaangażowaniu uczestników pikniku, które zostaną w Parku. Celem jest pobudzenie troski o środowisko naturalne, poszerzanie świadomość ekologicznej społeczności. Wspieranie i promowanie pszczelarstwa, poszerzenie wiedzy o problemie wymierania pszczół miodnych i owadów zapylających. Promowanie adopcji pszczół.
– upcycling – dajemy odpadom nowe życie. Warsztaty, które pokażą jak w prosty sposób dać drugie życie starym książkom. Każdy uczestnik, który przyniesie 2 kg makulatury, będzie miał okazję stworzyć ze starej książki piękną doniczkę w której będzie mógł zasadzić kwiaty.

Dodatkowo także: ekostoiska, bajka kamishibai „Opowieści z Zielonego Parku” oraz projekcje filmów ekologicznych

Tak jak w ubiegłych edycjach pikniku, do realizacji projektu zaangażowane zostaną instytucje i jednostki związane z szeroko pojętą ochroną środowiska, a także wystawcy promujący ekologiczny styl życia:
– Nadleśnictwo Sulęcin
– Sulęcińsko-Łagowski Park Krajobrazowy
– Celowy Związek Gmin CZG-12
– Stowarzyszenie Mam Pomysł
– Gospodarstwo Pszczelarskie Dutkowiak

Informacje o wydarzeniu:
https://soksulecin.pl/kalendarz-imprez/piknik-ekologiczny-wybieram-nature
https://fb.me/e/N7ibwDV9

źródło: Sulęciński Ośrodek Kultury

Praca Molex Sulęcin
Praca Molex Sulęcin
Praca Molex Sulęcin
Praca Molex Sulęcin
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Gryfstone kamienie kostka brukowa
Gryfstone kamienie kostka brukowa
Gryfstone kamienie kostka brukowa
Gryfstone kamienie kostka brukowa