W doskonałym stylu Olimpia Sulęcin wywalczyła awans do turnieju finałowego w Andrychowie, tracąc tylko jednego seta w trzech spotkaniach, mimo tego w gronie 6 zespołów walczących do niedzieli w Andrychowie była stawiana przez wiele osób w roli outsidera. Nasi siatkarze okazali się jednak czarnym koniem turnieju w Andrychowie i w decydującym meczu nie dali szans gospodarzom – odbierając im nadzieję na awans na zaplecze Plusligi.

Rozgrywki turniejowe Olimpia rozpoczęła drugiego dnia. Przystępując do meczu z Poznaniem nasi zawodnicy mieli świadomość, że każda wygrana daje im awans do spotkania finałowego, gdyż dzień wcześniej akademicy ze stolicy Wielkopolski ulegli Lechii Tomaszów Mazowiecki 0:3. Olimpia mecz z poznaniakami wygrała zgodnie z planem w trzech setach – choć w dwóch toczyła się wyrównana walka, to w jednym nie podlegała dyskusji – Olimpia wygrała do 11 i była to największa przewaga osiągnięta przez jedną z drużyn w całym turnieju.

Sobotni pojedynek grupowy nie miał wpływu na grę Olimpii o pierwszą ligę – będąc pewną awansu musiała ona rozegrać spotkanie z jednym z faworytów turnieju – Lechią Tomaszów Mazowiecki. Dlatego trener Łukasz Chajec, przygotowując swoich zawodników do decydującej batalii zdecydował się przez całe spotkanie rotować składem – częste zmiany miały wpływ na obraz spotkania, w szeregi olimpijczyków momentami wkradała się niedokładność, mimo tego zdołali oni urwać Lechii jednego seta i jak się okazało był to jedyny set stracony przez tomaszowian w tym turnieju.

W niedzielnym spotkaniu zawodnicy Olimpii pokazali swoje umiejętności, które doprowadziły ich przez cały sezon do bezpośredniego pojedynku o pierwszą ligę.
Już w pierwszych piłkach spotkania było widać niezwykłą pewność i radość z gry wśród naszych siatkarzy, czym wydawali się być zaskoczeni gospodarze. Olimpia, mimo kilku błędów w drugiej odsłonie, która padła łupem gospodarzy grała bardzo pewnie i wytrąciła andrychowianom wszystkie atuty, które teoretycznie miały zadecydować o ich awansie.
Doskonałe przyjęcie sprawdzało się w niskiej hali w Andrychowie, dobra i zróżnicowana gra w ataku nie pozwalała na postawienie szczelnego bloku. Silna zagrywka sprawiała problemy gospodarzom, a radość po każdej akcji nakręcała ok 25 kibiców sulęcinian, żywiołowo dopingujących w małej i niezwykle głośnej hali MKSu.

W meczu finałowym Olimpia zaprezentowała się siatkarsko znacznie lepiej od zespołu gospodarzy i zasłużenie zdobyła awans do rozgrywek I ligi w sezonie 2017/2018

Wyniki turnieju:
Grupa A:
KU AZS UAM Poznań – KS Lechia Tomaszów Mazowiecki 0:3 (14:25, 18:25, 21:25)
Olimpia Sulęcin – KU AZS UAM Poznań 3:0 (25:22, 25:11, 25:23)
KS Lechia Tomaszów Mazowiecki – Olimpia Sulęcin 3:1 (25:14, 25:18, 20:25, 25:12)
Grupa B:
Energa OMNIS Ostrołęka – KROSNO GLASS KARPATY AZS PWSZ MOSiR 3:2 (21:25, 20:25, 25:22, 25:21, 15:11)
MKS w Andrychowie – Energa OMNIS Ostrołęka 3:1 (25:21, 27:29, 25:13, 25:17)
KROSNO GLASS KARPATY AZS PWSZ MOSiR – MKS w Andrychowie 3:2 (21:25, 18:25, 25:18, 26:24, 19:17)

Mecze finałowe:
KS Lechia Tomaszów Mazowiecki – KROSNO GLASS KARPATY AZS PWSZ MOSiR 3:0 (25:14, 25:18, 25:19)
MKS w Andrychowie – Olimpia Sulęcin 1:3 (18:25, 25:18, 18:25, 20:25)