Home Sport Olimpia Sulęcin

STS Olimpia Sulęcin pokonała na wyjeździe ZAKSĘ Strzelce Opolskie 0:3 (16:25, 16:25, 23:25) w spotkaniu 16. kolejki Tauron 1. ligi. Tym samym podopieczni Tomasza Kowalskiego dopisali do swojego konta kolejne cenne 3 punkty i powiększyli swoją przewagę nad 10. w tabeli ZAKSĄ. Tytuł MVP przyznano Maciejowi Sasowi.

Sulęcinianie po kapitalnym zwycięstwie z Mickiewiczem w zeszłym tygodniu przystępowali do meczu przeciwko ZAKSIE w dobrych nastrojach. Poprzednie spotkanie z ZAKSĄ w 1. kolejce siatkarze Olimpii wygrali 3:1 i teraz zamierzali powtórzyć sukces. W spotkanie weszli bardzo dobrze, od pierwszych minut pokazując dominację. Szybko zdobyli wysokie prowadzenie 2:8 i strzelczaninie musieli gonić wynik. Świetnie spisywał się Maciej Kordysz, którego zagrywka sprawiała gospodarzom mnóstwo kłopotów. Momentami przewaga sulęcinian rosła aż do 10 punktów. Spokojnie utrzymali przewagę do końca seta, który wygrali do 16.

W drugim secie sytuacja się powtórzyła. Chociaż zawodnicy ZAKSY rozpoczęli nieco lepiej i chwilami nawet prowadzili, to w decydującym momencie stracili koncentrację i ponownie przegrali do 16. Gospodarze nie złożyli jednak broni i podjęli walkę w trzecim secie, który rozpoczął się od wyrównanej wymiany punkt za punkt. Żaden z zespołów nie był w stanie wypracować stabilnej przewagi. Nerwy były do samego końca, a przy stanie 23:23 Tomasz Kowalski poprosił o czas. Okazało się to dobrym zagraniem, bo po powrocie na parkiet sulęcinianie pewnie doprowadzili seta do końca i przypieczętowali wyjazdowe zwycięstwo.

To kolejny sukces Olimpii w niedawnym czasie. Sulęcinianie wygrali 5 z ostatnich 6 meczów i pną się po szczeblach ligowej tabeli. W następnej kolejce podejmą we własnej hali zajmujący 11. miejsce AZS AGH Kraków. Poprzednie spotkanie tych ekip zakończyło się zwycięstwem Olimpii 3:0. Czy utrzymają dobrą passę i dołożą kolejne 3 punkty do swojego dorobku dowiemy się już w sobotę. Mecz Olimpia Sulęcin – AZS AGH Kraków odbędzie się 09.01.2021 o godzinie 17:00.