Praca Steinpol
Praca Steinpol
Praca Steinpol
Praca Steinpol
Bank SGB Sulęcin Bank SGB Sulęcin Bank SGB Sulęcin Bank SGB Sulęcin Bank SGB Sulęcin Bank SGB Sulęcin
Home Sport Olimpia Sulęcin

Praca meble łóżka Sulęcin

W ostatnim spotkaniu ligowym rozgrywanym w tym roku Olimpia Sulęcin potwierdziła, że dobry wynik we Wrześni nie był przypadkiem i pozostawiła w pokonanym polu KS AGH Kraków inkasując komplet punktów.

Już w pierwszym secie sobotniego spotkania siatkarze obu zespołów dostarczyli zgromadzonym kibicom wielu emocji. Wyrównana walka punkt za punkt, silna męska siatkówka – mocne ataki, piekielnie silne zagrywki i walka – tego oczekiwali kibice i to dostali w przedświątecznym prezencie. Przez większość tej odsłony spotkania trwała walka punkt za punkt, mimo że Olimpia już na początku wyszła na prowadzenie 4:1. Po chwili jednak było już tylko 6:5, a na pierwsze prowadzenie goście wyszli przy stanie 8:9. Dzięki atakom Grzegorza Turka oraz Macieja Kordysza Olimpia odzyskała jednak jednopunktowe prowadzenie. Żadna z drużyn w premierowej odsłonie nie chciała oddać pola przeciwnikowi i dopiero w końcówce udało się Olimpii zdobyć cztery punkty z rzędu by wyjść na kilkupunktowe prowadzenie 22:17, którego jednak nie udało się utrzymać. Pierwszą piłkę setową przy stanie 23:24 mieli goście i wydawało się, że pójdą za ciosem, jednak zwycięstwo w tej partii padło ich łupem dopiero po ciężkiej walce na przewagi przy stanie 27:29.

EWE energia gaz
EWE energia gaz
EWE energia gaz
EWE energia gaz

Już w zeszłym tygodniu we Wrześni zawodnicy Olimpii pokazali, że z meczu na mecz nabierają pewności i spokoju, nie rozpamiętują poprzednich akcji tylko skupiają się na tym by każdą następną kończyć zwycięsko. To było kluczem do korzystnego wyniku w starciu z AGH. Konsekwentna, trudna zagrywka, bardzo ciekawe rozegranie, walka w obronie oraz wykorzystywanie nadarzających się kontr budowało przewagę Olimpii w kolejnych partiach. W drugim secie od stanu 8:7 Olimpia szybko odskoczyła na 13:8 rozkręcając się z każdą piłka. Trudna (niekoniecznie silna) zagrywka na tyle utrudniała rozegranie gościom, że Ci nie byli w stanie skorzystać ze swojego największego atutu – szybkich piłek od rozgrywającego. To była woda na młyn Olimpii, która mimo kilku drobnych, na prawdę drobnych błędów spokojnie wygrała tą odsłonę do 17. Także w trzecim secie Olimpia osiągnęła kilkupunktową przewagę – tym razem już od stanu 5:2. W żadnym momencie krakowscy akademicy nie byli w stanie zbliżyć się na dystans dwóch punktów do dobrze grających gospodarzy i ponownie Olimpia wygrała do 17 – gdy za czwartym podejściem Olimpia zdobywa punkt – a raczej dostaje prezent od Kacperkiewicza, który przy własnej zagrywce przekracza linię końcową.

Czwarty set to koncertowa gra Olimpii od stanu 4:3 – pewność i przede wszystkim luz w grze sprawił, że przeciwnicy po drugiej stronie siatki, raz po raz nękani serwisami myślami byli raczej już przy wigilijnym stole niż na boisku w Sulęcinie. Próbowali oni co prawda walczyć, ale nawet gdy dostawali prezent od Olimpii, to nie pozostawali dłużni i sami dawali takie same prezenty posyłając piłki obok bloku w aut. Zawodnicy Olimpii opanowaniem i spokojem mozolnie punkt po punkcie budowali swoją przewagę w tym spotkaniu – nie tylko silnie atakując, ale także kiwając, asekurując czy walcząc o każdą piłkę, o którą byli w stanie powalczyć. Gdy dokładali do tego asy serwisowe, takie jak ten kończący spotkanie w wykonaniu MVP pojedynku – Konrada Woronieckiego, to nie dziwi, że w ostatnim secie przewaga sięgnęła aż 10 punktów.

OLIMPIA Sulęcin – KS AGH Kraków 3:0 (27:29, 25:17, 25:17, 25:15)

Składy wyjściowe:
OLIMPIA Sulęcin: M. Kordysz, P. Zarębski, K. Woroniecki, J. Lewandowski, A. Hunek, G. Turek, B. Dzierżyński (libero)
KS AGH Kraków: K. Stajer, P. Janusz, M. Błasiak, D. Gąsior, A. Smolarczyk, P. Przystaś, Sz. Biniek (libero)
MVP Konrad Woroniecki

Teraz Olimpię czeka przerwa, opiero 5 stycznia w Nysie naszych zawodników czeka „żółto-niebieskie” derby z wiceliderem. Mimo że obie drużyny w tym momencie znajdują się na dwóch biegunach tabeli, to jednak paradoksalnie po ostatnich pojedynkach trudno wskazać faworyta, szczególnie, że akurat z Nysą Olimpia ma kilka rachunków do wyrównania po porażce z pierwszej rundy spotkań.

Marek Dębowski

Praca Maszoński Logistic
Praca Maszoński Logistic
Praca Maszoński Logistic
Praca Maszoński Logistic
Autor
Dostarczamy najnowszych informacji z Sulęcina i okolic w możliwie najkrótszym czasie. Zapraszamy także na nasz profil na facebooku.
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Auto komis Koryta 22
Auto komis Koryta 22
Auto komis Koryta 22
Auto komis Koryta 22
sprzątanie sulęcin
sprzątanie sulęcin
sprzątanie sulęcin
sprzątanie sulęcin
Intermarche Sulęcin
Intermarche Sulęcin
Intermarche Sulęcin
Intermarche Sulęcin