Na trzy mecze przed końcem pierwszej rundy rozgrywek Olimpia Sulęcin pozostaje nadal wraz z SMS Spała drużyną bez punktu w ligowej tabeli. Tym razem lepszą od zawodników STSu okazała się prowadzona przez Radosława Panasa drużyna Norwida Częstochowa.

Po raz kolejny Olimpia pokazała, że jest blisko zdobycia ligowych punktów, jednak nie jest w stanie ustabilizować swojej formy na poziomie pozwalającym na dopisanie dorobku punktowego do ligowej tabeli. W pierwszej partii sobotniego spotkania siatkarze Olimpii zaskoczyli zawodników Norwida swoją agresywnością w ataku i wyszli na delikatne prowadzenie, które jednak zostało szybko zniwelowane przez siatkarzy z Częstochowy. Przez długą część partii utrzymywał się remis, jednak „tąpnięcie” w ataku gospodarzy wykorzystali goście, którzy w drugiej fazie tego seta momentalnie odjechali żółto-niebieskim, by wygrać go do 16.

Na całe szczęście tak wysoka przegrana Olimpii w pierwszej partii nie podłamała naszych zawodników, którzy ponownie wyszli na prowadzenie w drugim secie. Co prawda jeszcze Norwid doprowadził do wyrównania przy stanie 17:17, jednak końcówka drugiej odsłony należała do gospodarzy, którzy zagrali ją na poziomie pozwalającym im wykorzystać każdy błąd drużyny przyjezdnej, dzięki czemu drugi set padł łupem Olimpii do 21.

Najwięcej emocji przyniosła trzecia partia spotkania. Choć wydawało się, że to Norwid od początku kontroluje tego seta, to jednak Olimpia mozolnie starała się odrabiać stratę, co zresztą jej się udało. Niestety w końcowej fazie seta dwa proste błędy przy walkach na przewagi spowodowały, że seta wygrał Norwid.

Taki obrót spraw najwidoczniej po raz kolejny podłamał siatkarzy z Sulęcina, którzy w czwartym secie nie byli w stanie podjąć walki z wyżej notowanym rywalem. Norwid Częstochowa po uzyskaniu bezpiecznej przewagi spokojnie kontrolował przebieg tej partii, a błędy własne zawodników Olimpii powodowały, że ani przez chwilę przewaga gości nie była zagrożona. Wysokie zwycięstwo w czwartym secie (do 18) przypieczętowało fakt, że trzy punkty do ligowej tabeli mógł sobie przypisać Norwid, a Olimpia nadal pozostała bez zwycięstwa w I lidze.

STS Olimpia Sulęcin – Norwid Częstochowa 1:3 (16:25, 25:21. 24:26, 18:25)

W sobotę naszych zawodników czeka ciężkie starcie w Tomaszowie Mazowieckim. Tamtejsza Lechia to również beniaminek I ligi, jednak w przeciwieństwie do Olimpii gra w tym sezonie koncertowo i wyrasta na jednego z kilku faworytów do zajęcia miejsca na podium w tym sezonie.