Home Sport

Zarząd Stowarzyszenia KS Stal w Sulęcinie pragnie poinformować, że młodzi sulęcińscy badmintoniści uczestniczyli, we wrześniu, w kilku turniejach, w których odnieśli wiele sukcesów. W dniu 15 września 2012 roku odbył się Krajowy Turniej Juniorów Młodszych, w którym II miejsce zajęła Agata Gościło w grze pojedynczej. Również II miejsce zajęli Daniel Gościło z Arkadiuszem Warkoczem w grze podwójnej. Wśród dziewcząt III miejsce zajęła Elżbieta Warkocz w grze pojedynczej, a wśród chłopców III miejsce zajął Arkadiusz Warkocz w grze pojedynczej. Zdobywcą IV miejsca został Daniel Gościło w grze pojedynczej.
W dniu 22 września 2012 roku odbył się turniej krajowy Mistrzostwa Sulęcina. W kategorii juniorzy młodsi w grze pojedynczej V miejsce zajął Daniel Gościło z Sulęcina. W grze podwójnej III miejsce zdobyli Daniel Gościło z Arkadiuszem Warkoczem z Sulęcina. W grze mikstowej III miejsce zajęli Ernestyna Sykuła z Erykiem Zacharczukiem. W kategorii młodziczki, w grze pojedynczej IV miejsce zdobyła Agata Gościło z Sulęcina, a miejsce V przypadło Elżbiecie Warkocz z Sulęcina. Dziewczęta zajęły również II miejsce w grze podwójnej.

W dniu 6 października 2012 roku odbyły się pierwszy z sześciu eliminacji Turniej o Mistrzostwo Województwa Lubuskiego w Badmintonie, który zorganizowano w Świebodzinie. Reprezentanci Sulęcina zdobyli wysokie lokaty w poszczególnych kategoriach. W kategorii młodzik młodszy, III miejsce zajął Patryk Makowski w grze pojedynczej. W kategorii młodzików I miejsce zajęła Agata Gościło w grze pojedynczej, III miejsce zajęła Elżbieta Warkocz w grze pojedynczej, a I miejsce wśród chłopców zdobył Kamil Stańczyc w grze pojedynczej. W kategorii młodzików młodszych I miejsce zdobył Daniel Gościło w grze pojedynczej.
Na miejscu II uplasował się Arkadiusz Warkocz, a miejsce IV zdobył Eryk Zacharczuk w grze pojedynczej. W kategorii juniorów III miejsce przypadło Pawłowi Łaniec w grze pojedynczej. We wszystkich kategoriach I miejsce w grze podwójnej zdobyli Daniel Gościło z Arkadiuszem Warkoczem. II miejsce w grze podwójnej uzyskały Agata Gościło z Elżbietą Warkocz. Natomiast w grze mikstowej I miejsce zdobyli Ernestyna Sykuła z Erykiem Winterem.

W dniu 22 września 2012 roku Stowarzyszenie Badmintona „KS Stal” Sulęcin po raz pierwszy w historii swojego istnienia zorganizowało Ogólnopolski Turniej Klasyfikacyjny Badmintona – Mistrzostwa Sulęcina. Udział w turnieju wzięło około 70 zawodników z całego kraju. Za pomoc w organizacji turnieju chcielibyśmy podziękować dyrekcji Banku Spółdzielczego w Ośnie Lubuskim Oddział Sulęcin, p. Stanisławowi Światłowskiemu, p. Józefowi Lejko, p. Lucynie i Bogdanowi Łankowskim, p. Edwardowi Zaborskiemu, p. Andrzejowi Żelechowskiemu, p. Bogumile i Krzysztofowi Gudacz oraz rodzicom zawodników: p. Annie Warkocz, p. Małgorzacie Kaczorowskiej, p. Beacie Makowskiej i Stanisławowi Łuksa.

Wzorem lat ubiegłych Stowarzyszenie Badmintona „KS Stal Sulęcin” postanowiło zorganizować kolejny Ogólnopolski Turniej Badmintona o Puchar Burmistrza Sulęcina, który odbędzie się 27 października 2012 roku w Sulęcinie.

Zawodników sulęcińskiego klubu czeka jeszcze uczestnictwo w kolejnych turniejach m.in.: Krajowy Turniej w Miastku (13.10.2012), Krajowy Turniej w Sobótce/Wrocławiu (10.11.2012) oraz 5 turniejów w ramach Mistrzostw Województwa Lubuskiego w Badmintonie.